Zakupy Core Scientific – 17 tysięcy koparek

Zakupy Core Scientific – 17 tysięcy koparek

Core Scientific to znany dostawca usług hostingowych, opierających się na technologii blockchain. Jego rozwój potwierdza niedawno podpisana umowa na zakup ponad 17 tysięcy koparek najnowszej generacji. Dostawcą tego sprzętu będzie chiński producent, firma Bitmain.

Koparki Antminer S19. Z czym wiąże się ta inwestycja?

Według umowy, amerykańskie przedsiębiorstwo zobowiązuje się do zakupu ponad 17 tysięcy Antminerów S19, zarówno dla swoich klientów jak i na własny użytek. Ta operacja przejdzie do historii jako największa w wykonaniu blockchainowej spółki. Prezes Kevin Turner mówi, że Core Scientific po otrzymaniu i przetestowaniu pierwszej koperki ASIC od Chińczyków z Bitmain, zanotował znaczący wzrost wskaźnika hashu, który osiągnął 110 TH/s, z tolerancją 3 TH/s.

W ostatnim czasie, amerykański stan Teksas przyciągnął wiele spółek, które zajmują się wydobywaniem kryptowalut. Najlepszym tego przykładem jest wspominana już firma Bitmain. W październiku 2019 roku otworzyła ona największą kopalnię Bitcoina w mieście Rockdale. Natomiast na początku 2020 roku dwa japońskie przedsiębiorstwa związane z technologią blockchain – SBI i GMO – nawiązały współpracę z Northern Bitcoin AG. Taka umowa pozwoli im przetwarzać transakcje w kryptowalutach również w mieście Rockdale.

Wzrost zainteresowania wydobyciem w Ameryce Północnej. Skąd się wzięło?

Dyrektor do spraw obsługi klienta Core Scientific, Russell Cann, przekazał informację dotyczącą wzrostu zainteresowania sprzętem, posiadającym wysoki hashrate w górnictwie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jako główna przyczyna takiego stanu rzeczy został przestawiony wzrost akceptacji aktywów kryptograficznych lub cyfrowych. Takie aktywa zaliczone zostały do klasy aktywów inwestycyjnych. Kolejnym powodem jest bardzo dobre środowisko do rozwoju i dokonywanych inwestycji, w miejscach, gdzie panuje stabilne środowisko geopolityczne oraz regulacyjne, idealne warunki klimatyczne a także obszar bogaty w źródła energii.

Dawniej, niepewność inwestorów spowodowana była niechęcią rządzących do uregulowania przepisów dotyczących górnictwa oraz spychanie spraw z tym związanych na margines. Rząd amerykański bardzo dużo na tym tracił, ponieważ zakładanie kopalń w tym państwie jest korzystne, gdyż prawo stabilizuje systemy energetyczne oraz umocowanie prawne mają ustawy regulujące własność ziemi.

Według Russella Canna, następnym plusem, który zwiększył atrakcyjność Ameryki Północnej, jako regionu przyjaznego inwestycjom, było załamanie cen energii na światowych rynkach. Niższe koszty energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dały inwestorom nowe możliwości projektowe, szczególnie górnikom, którzy pracowali na dużą skalę. Jako przykład zostało wymienione Core Scientific, które znalazło niezbędne fundusze na przeprowadzenie inwestycji.

Taki stan rzeczy nie zmienia jednak głównego nastawienia inwestorów. Większość spółek dąży do dywersyfikacji swojego portfela i pragnie rozmieszczać swoje inwestycje na skalę globalną. Wciąż bardzo atrakcyjnym kierunkiem pozostają Chiny.

Join the discussion

1 comment
  • Jeśli chcesz zarabiać na bitcoinach, powinieneś daytrade i sugeruję, aby handlować z Sarah Barton. Robię to od ponad roku i mam się świetnie. Możesz skontaktować się z nią.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.