Zakup Bitcoin w 2020 roku. Najważniejsze informacje!

Zakup Bitcoin w 2020 roku. Najważniejsze informacje!

Nadchodzący halving Bitcoina zapowiada obiecującą przyszłość dla tej kryptowaluty. Spodziewane są również kryzysy gospodarcze oraz niepewność polityczna, a to sprzyja wzrostom na niezależnym rynku kryptograficznym.

Prognozy odnośnie do BTC są obiecujące, ale aby z tego skorzystać, trzeba zastosować się do pewnych wskazówek.

Uczenie się na cudzych błędach

Wyciąganie wniosków z cudzych błędów jest podstawą, także na rynku kryptograficznym. Warto uważać na sytuację, do jakiej może dojść podczas bańki na Bitcoina, jak miało to miejsce w końcu 2017 roku. Wówczas wielu nowicjuszy ślepo podążając za tłumem, rzuciło się na rynek BTC z jakiejś irracjonalnej obawy o to, że nie zdołają kupić Bitcoina przed najwyższymi cenami, jeżeli nie zareagują na wzmożone zakupy innych. Ci, którzy temu ulegli, liżą rany do dziś.

Pomimo nierozsądnego zakupu kryptowalut na dużych wzrostach i dziś do tego dochodzi, a szczególnie u osób dopiero wstępujących na rynek. Kiedy zaś kurs zaczyna się chwiać, często jedynie na niewielkiej sumie spadku wartości, wpadają w panikę, wywołując lawinę wyprzedaży i oczywiście sprzedają ze stratą. Tym razem z obawy, że nie zdołają tego zrobić na tyle szybko, by stracić jak najmniej.

Edukacja

Przystępowanie do jakiejkolwiek inwestycji nie powinno odbywać się pod wpływem emocji. To nie są zakłady na chybił-trafił, ale inwestowanie nierzadko dużych i latami odkładanych oszczędności. Wzrost kursu może, ale nie musi być dobrym argumentem, trzeba o danym aktywie zasięgnąć informacji, poświęcić czas na zebranie jak największej ilości danych. Przy tym kryptowaluty, w tym również Bitcoin, nie są niestety tak dobrze zabezpieczone jak standardowe papiery wartościowe. Sam zakup Bitcoina może być prosty, ale trzeba go jeszcze przechowywać w bezpiecznym miejscu, w zaufanym portfelu kryptowalutowym i raczej nie powinna być to giełda.

Zignorowanie informacji o tym, że giełdy mogą upaść albo platforma przechowująca kryptowaluty, doprowadzają często nowicjuszy do tego, że po zakupie BTC tracą oni do swojej kryptowaluty dostęp. Zdarzają się sytuacje, gdy nowicjusz zapomina adresu na jaki przelał zakupione coiny, podchodząc do inwestowania w kryptowaluty jak do zakupu akcji na giełdzie albo wpłaty funduszy na konto bankowe.

Tymczasem rynek kryptowalut ne działa tak, jak banki. Utrata karty kredytowej nie wiąże się z utratą środków, zapomnienie swojego klucza prywatnego do transakcji kryptowalutowych skutkuje brakiem dostępu do swoich kryptowalut i nie ma w tym wypadku nikogo, kto mógłby pomóc. Rynek kryptowalut nie ma nadzorcy, każdy samodzielnie odpowiada za swoje transakcje.

Opanowanie żądzy chciwości

Nie można być zachłannym, napychanie się jedzeniem grozi bólem brzucha. Każdy wchodzący na rynek kryptowalut pragnie zarobić pieniądze, ale działania impulsywne prowadzą do tego, że łatwo wpadamy w pułapki zastawiane przez oszustów.

Oferty dużych zysków w niewiarygodnie krótkim czasie, pomimo oczywistego niebezpieczeństwa zainwestowania w podejrzany fundusz ciągle znajdują chętnych. Dlaczego? Niektórzy rzucają się bezmyślnie na takie marchewki, inni liczą na to, że zdołają mimo wszystko zarobić, nim piramida finansowa runie. Tak! Wielu inwestorów uczestniczy w oszustwach świadomie, ale lepiej jest nie iść ich śladem. Niejeden milioner obudził się po takich inwestycjach bankrutem.

Join the discussion

3 komentarze

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.