Wzrost zainteresowania pożyczek w Bitcoin

Wzrost zainteresowania pożyczek w Bitcoin

Zdecentralizowana giełda kryptowalut o nazwie dYdX w ostatnim czasie odnotowała niezwykle wysoki wzrost liczby udzielonych pożyczek. Czym umotywowane są te wyniki? Związane jest to przede wszystkim z ogromną zmiennością na rynku z powodu pandemii koronawirusa. Koronawirus sprawia, że swoje szanse na inwestycje maksymalnie próbują wykorzystać inwestorzy.

Koronawirus a inwestowanie na rynku kryptowalutowym

Pandemia koronawirusa powoduje, że zmieniło się całe nasze życie. Ogromne zmiany zachodzą także na rynku kryptowalutowym. Obecna sytuacja powoduje, że notowania kryptowalut podlegają ogromnym wahaniom. Niepewność notowań będzie z pewnością obecnie jednym z najczęstszych wyrazów wypowiadanych przez wszystkich handlarzy. Dla wielu inwestorów wahania notowań kryptowalut są ogromną okazją na to, aby zmaksymalizować swoje zyski. Notowania Bitcoina zmieniają się bardzo mocno z minuty na minutę.

Przeszło 1 miliard wolumenu

Giełda dYdX z San Francisco wydała kilka dni temu komunikat, w którym zaznaczyła, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy pożyczyła swoim inwestorom przeszło jeden miliard dolarów. Do stycznia  roku każdego miesiąca wolumeny plasowały się na  poziomie mniejszym niż  milionów dolarów, jednak nagły wzrost, do którego doszło w lutym i marcu, który łącznie wyniósł przeszło 700 milionów dolarów, podniósł dwunastomiesięczne wolumeny giełdy kryptowalut dYdX ponad próg miliarda dolarów. Warto wiedzieć, że platforma kryptowalutowa dYdX w chwili obecnej bazuje na kryptowalucie Etheereum.

Jest zdecentralizowanym protokołem kryptowalutowym, który wspierany jest przez Coinbase oraz Andreesena Horowitza. Pozwala ona swoim użytkownikom na pożyczanie, udzielanie pożyczek a także handlowanie ether, dai i USDC z maksymalnie czterokrotną dźwignią.

Dane, które dostarczyła giełda kryptowalut dYdX wskazują, że całościowy wolumen obrotu także wzrósł z pułapu około 4 milionów dolarów do 20 milionów dolarów na koniec 2019 roku. Aktywność nieustannie rosła w lutym o kolejne 150 milionów dolarów i do marca osiągnęła pułap 202 milionów dolarów.

Wpływ koronawirusa na rynek kryptowalutowy

Globalna pandemia koronawirusa spowodowała, że na wszystkich rynkach doszło do ogromnych przewrotów. Aktualna sytuacja powoduje, że notowania kryptowalut są jeszcze bardziej zmienne niż do tej pory. To z kolei powoduje, że inwestorzy lubujący się w handlowaniu w okresach większej zmienności są jeszcze aktywniejsi. Nie ma się co im dziwić – szukają oni jak najlepszej okazji do zmaksymalizowania swoich zysków. Jak wyjaśnia Zhuoxun Yin, dyrektor operacyjny w dYdX, pożyczki rosną razem ze zmiennością. Związane jest to z tym, że inwestorzy chcą maksymalizować ekspozycję na niezwykle szybko zmieniające się warunki na rynku.

Powiedział on, że w lutym i marcu zaobserwowano o wiele większą zmienność na rynkach kryptowalutowych w porównaniu z ostatnimi miesiącami Widzieliśmy odpowiadający temu wzrost – dotyczył on nie tylko wolumenu pożyczek, ale także obrotów na giełdzie dYdX. Oba te rodzaje były rekordowymi miesiącami dla tej giełdy.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.