UOKiK bada temat projektu Omega

UOKiK bada temat projektu Omega

Omega to projekt dotyczący rynku aktywów cyfrowych, któremu od samego początku towarzyszą kontrowersje. Głównym zarzutem, który jej się stawia to funkcjonowanie na zasadach piramidy finansowej. Sprawy zaszły już tak daleko, że wzbudziły zainteresowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w skrócie UOKiK.

Kulisy działalności projektu Omega

Już jakiś czas temu media publikowały materiały związane z kulisami działania projektu Omega. W swoich publikacjach powoływały się na relacje osób, które w znacznym stopniu były zaangażowane w jej działalność mając konkretnie na myśli pana Bartosza Nafalskiego oraz pana Łukasza Bożek. Wymienione osoby prowadzą na ternie naszego Kraju działalność figurującą pod nazwą Expedite Sp. z o.o. oraz Feat Software Sp. z o.o. Panowie są także założycielami prężnie działającej spółki Nautilius Investment Ltd.

Jak udało nam się dowiedzieć z dobrze poinformowanego i wiarygodnego źródła prowadzona obecnie działalność przez wspomniane osoby miała być skrupulatnie ukrywana poprzez zastosowanie blokady utrudniającej dodarcie do przypisanej do niej lokalizacji geograficznej.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na tropie

Jeden z byłych inwestorów związanych z projektem Omega podał do wiadomości publicznej, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) udzielił odpowiedzi na jego pismo dotyczące właśnie Omegi. Zgodnie z jego treścią urząd nie tylko rozpoczął, ale także zaczął wdrażać procedurę wobec spółki Nautilus Investment Ltd zajmującej się prowadzeniem działalności na skutek której dochodzi do naruszenia zbiorowego interesu konsumentów. Owo naruszenia polega właśnie nie tylko na prowadzeniu ale również rozpowszechnianiu systemu promocyjnego funkcjonującego na zasadach piramidy. Data widniejąca na wspomnianym piśmie to 8 sierpnia bieżącego roku. Jednak działania prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) rozpoczęły się miesiąc wcześniej koło 10 lipca.

Można mieć bardzo dużo wątpliwości i zastrzeżeń co do funkcjonowania Omegi. Już sam proces związany z rejestracją daje do myślenia. Bo by móc dokonać rejestracji na platformie firmy, należy wejść na nią przy użyciu „ink referencyjny.

W ramach działania projektu Omega w sprzedaży został także udostępniony jest Active Box. Stanowiący swoiste połączenie usług reklamowych z możliwością partycypacji w badaniach marketingowych oraz zadaniach wynikających z posiadania chmury kryptowalutowej.

Funkcjonowanie firma oparta jest głównie na zasadach programu partnerskiego toczącego się w ramach planu binarnego. Ogólnie rzecz ujmując wszystko opiera się na założeniu, że użytkownik sam jest odpowiedzialny za stworzenie swoją struktury dystrybucyjnej. Powinna ona powstać zgodnie z zasadą dwóch nóg. Użytkownicy są zobligowani do gromadzenia środków w ramach wykupywania przez innego inwestora  funkcjonujących w obrębie ich struktury. W  związku z powyższym mogą oni wypłacić prowizje pochodzące z różnicy powstałej w odniesieniu do tak zwanej zdecydowanie słabszej nogi.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.