Tworzenie własnego portfela kryptowalut – rozpoczęcie prac przez Bank of America

Tworzenie własnego portfela kryptowalut – rozpoczęcie prac przez Bank of America

Powstała w Stanach Zjednoczonych korporacja o nazwie Bank of America w skrócie zwana BofA zajmuje się przede wszystkim bankowością inwestycyjną. Rozpoczęła wszelkie procedury w celu uzyskania patentu na utworzenie własnego portfela cyfrowej waluty. Dany portfel miał posiadać wiele możliwości dostępu. Dodatkowo akceptuje on wszelkie hasła dla wielu funduszy.

Wniosek został opublikowany przez Amerykańskie Biuro Patentowe już 15 sierpnia 2019 roku. Zgłoszenie zawiera dokładny opis technologii, która miałaby objąć platformę komputerową odpowiedzialną za interfejs portfela cyfrowej waluty.

Przede wszystki platforma opierałaby się na skonfigurowanej sieci peer-to-peer a także na blockchainie. Dodatkowo można będzie dokonać wyboru pomiędzy publicznym blockchainie a prywatnym.

Czy postawienie wszystkiego bitcoina i ether to dobra decyzja?

Główne przykłady walut cyfrowych, które wskazuje aplikacja to przede wszystkim Bitcoin a także ether. Zyskują one coraz większą popularność. Pomysł pojawił się za sprawa potrzeby własnego portfela do kryptowaluty. Sam Bank opisuje sytuację w następujący sposób: „W pierwszej fazie interfejsu użytkownik ma możliwość wyodrębnić aż 4 Bitcoiny a także 20 ETH. Posiada również możliwość zdecentralizowania sieci P2P najstarszej kryptowaluty. W ten sposób istnieje możliwość uzyskania adresu w sieci BTC. Kolejne żądanie daje kolejne możliwości. Drugie doprowadza do zdecentralizowania sieci Ethereum. W tej fazie obejmuje to 10 ETH a także daje dostęp do kolejnego adresu w sieci Ethereum ”

Niestety w obu fazach występują problemy.

Jednakże zgłoszenie wykazuje wiele problemów, które są obecne, mają one przede wszystkim dotyczyć bezpieczeństwa kryptowalut gromadzonych w portfelach. Szczególne problemy widoczne są w samym systemie szczególnie w odniesieniu do zarządzania kluczem prywatnym. Mianowicie, klucze prywatne przechowywane przez użytkowników są podatne na kradzież lub niewłaściwe obchodzenie się nimi, a klucze prywatne przechowywane przez osoby trzecie nie są już w całości własnością użytkowników. Bank of America uważa, że ich wielopoziomowy system portfeli byłby bezpieczniejszy niż obecne systemy portfeli.

Technologia rozliczania

Według informacji podanych w mediach, Bank of America, w swoich planach objął również patent na system rozliczeń. Dokumenty na opatentowanie tego planu również zostały złożone w stosownych organizacjach. W tłumaczeniach można odnaleźć informację, jakoby technologia posiadała cyfrową księgę, pomocną w dokonywaniu rozliczeń. Przede wszystkim owe rozliczenia możliwe będą w rzeczywistym czasie, ponadto do bazy dostęp będzie miało wiele banków.

Można przyjąć teorię, że bank to kolejna jednostka o charakterze korporacyjnym. Pojawia się na rynku cyfrowych aktywów powoli, jednakże w skutkach z pewnością napędzi wzrost kursu, szczególnie jeśli chodzi o bitcoiny. Aktualna cena za najstarszą kryptowalutę wynosi 10 800 dolarów co wciąż ulega zmianie.

Join the discussion

1 comment

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.