Trzy rzeczy, które powinieneś zrobić przed zakupem Bitcoina

Trzy rzeczy, które powinieneś zrobić przed zakupem Bitcoina

Bitcoin stał się bardzo popularny i zainwestowało w tę kryptowalutę sporo ludzi. Od początku istnienia aktywo przyniosło przy tym swoim właścicielom wiele radości z zysków, jak i zgryzoty podczas generowania strat. Czy warto zatem zaryzykować i zakupić króla kryptowalut? A jeśli tak, to o czym warto pamiętać.

Wahania kursów dotyczą wszystkich aktywów, jak i towarów eksportowych, nie obyło się więc również bez wahań kursów Bitconia. W latach 2009-2017 jednak kryptowaluta przyniosła inwestorom duże zyski, apogeum cenowe w wysokości niemalże 20 000 dolarów amerykańskich osiągając w grudniu 2017 roku. Jednakże rok 2018 całkowicie odmienił sytuację i chociaż Bitcoin nie spadł całkowicie na dno, czy w niebyt, to korekta ceny do niemal 3 tysięcy dolarów z wcześniejszej zwyżki zabolała inwestorów mocno

Spadek kursu Bitcoina nie był przy tym powolny, ale zaskakująco gwałtowny i szybki. Przyniosło to ze sobą zmianę nastrojów w stosunku do kryptowaluty z euforycznie optymistycznych na przygnębiająco pesymistyczne, z wydźwiękiem apokalipsy dla kryptowalut w ogóle. Rok 2018 można uznać za nieudany dla Bitcoina albo też obserwatorzy wyczekiwali jakiegoś ruchu na rynku, oczekując takowych ze strony innych. W końcu się zresztą doczekali, a Bitcoin w roku 2019 zaczął wracać do inwestycyjnych łask. Nie było powrotu do ceny najwyższej, ale przynajmniej kopanie Bitcoina stawało się powoli opłacalne, a o czym w roku 2018 nie było mowy. Bitcoin doszedł do wysokiego pułapu ponad 11 tysięcy dolarów i… zaczął ponownie spadać. Dziś kosztuje w granicach 7140 USD i jego kopanie jest opłacalne, ale czy zakup również?

Przed zainwestowaniem:

Nic nie wydaje się pewne, ale branża kryptowalutowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym również organów rządowych. W każdym razie zanim w kryptowalutę, w tym także Bitcoina zdecydujecie się zainwestować, warto sprawdzić czynniki, które mogą mieć na nią wpływ.

Nie żałujcie czasu na edukację

Kupowanie czegokolwiek z zasłyszenia o dobrym interesie jest delikatnie to ujmując niezbyt rozsądne. Przed zakupem trzeba poświęcić czas na zebranie informacji o Bitcoinie i innych kryptowalutach, a przede wszystkim nie kupujcie kryptowaluty, bo media nagle rozemocjonowały się na jej punkcie.

Nie ulegajcie emocjom

handel aktywami, czyli każdy handel giełdowy nie służy wszystkim, a już na pewno nie handel kryptowalutami dla ludzi o słabej wytrzymałości nerwowej. Takie emocje, jak uleganie powszechnemu entuzjazmowi albo powszechnej panice są dla inwestora przekleństwem i co ważne, nie tylko jego samego dotyczą. Panowanie nad emocjami grozi wpadnięciem w FOMO i podjęciem niedobrej decyzji inwestycyjnej.

Obierzcie własną strategię

Nigdy nie podążajcie za tłumem, bo to właśnie tłum jest najbardziej odpowiedzialny za katastrofy giełdowe, także na rynku kryptowalut. Po drugie nie inwestujcie wszystkiego, co posiadacie, choćby prognozy obiecywały złote góry. Tzw. pewniaki już niejedną osobę doprowadziły do ruiny finansowej i życia.

Według wielu analityków halving Bitcoina przyniesie duże wzrosty. jednak według ich prognoz wzrosty powinny już były się zacząć. Czy ograniczenie podaży przywróci więc Bitcoinowi chwałę? Ano zobaczymy.

Join the discussion

1 comment

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.