Tarcza Antykryzysowa – zbliża się zniesienie PCC

Tarcza Antykryzysowa – zbliża się zniesienie PCC

W ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej w najbliższym czasie zostanie zniesione tzw. PCC w ramach obowiązującego rynku kryptowalut. To ukłon w stronę giełd, ale też inwestorów, ponieważ od tej pory nie będzie trzeba martwić się tym podatkiem. Naliczanie PCC wywoływało wiele kontrowersji, ponieważ eksperci i inwestorzy uznawali, że taki podatek nie powinien być w ogóle nakładany, oczywiście przy transakcjach z udziałem kryptowalut. Było jednak nieco inaczej. Pandemia koronawirusa doprowadziła jednak do zmian na tej płaszczyźnie.

Sprzedaż i zamiana kryptowalut zwolnione z podatku PCC

Bardzo ważną informacją dla potencjalnych inwestorów jest to, że w ramach projektu nowej ustawy sprzedaż oraz zamiana kryptowalut będą całkowicie zwolnione z podatku PCC. Właściciele giełd walczyli o to już od kilku lat, jednak zmiany przyszły dopiero w obliczu bardzo negatywnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej na świecie.

Obecnie mało która osoba może pozwolić sobie na bezproblemowe opłacanie takiego podatku od realizowanych transakcji, więc należało to jak najszybciej zmienić, aby rynek kryptowalut nie stanął w miejscu. Na szczęście zmiany są już wstępnie zatwierdzone, a teraz należy oczekiwać na wprowadzenie ustawy w życie, co nie powinno już zająć dużo czasu. Po tych zmianach wszelkie transakcje będą mogły być realizowane na dużo korzystniejszych warunkach, głównie pod kątem finansowym. Bitcoin Era – zarobki w 2020

Rynek kryptowalut się wzmocni?

Niektórzy uważają, że w przeciągu kilku miesiącach rynek kryptowalut będzie mógł się wzmocnić i zaważy na tym właśnie panująca pandemia koronawirusa, dzięki której zniesie się m.in. podatek PCC. Ponadto coraz więcej osób przesiaduje w sieci internetowej, ponieważ ma zdecydowanie więcej wolnego czasu, który może być spożytkowany na wiele różnych sposobów, w tym na inwestowanie w kryptowaluty. Każdy ma w gronie swoich znajomych przynajmniej jedną osobę, która miała styczność z tą ciekawą dziedziną życia, dlatego prawdopodobieństwo realizowania pierwszych transakcji w tym okresie jest dużo większe, chociaż wiele będzie zależało od konkretnych możliwości poszczególnych inwestorów. Zwolnienie ich z podatku PCC to jednak bardzo korzystna wiadomość.

Wszystko okaże się w najbliższym czasie

Według obserwowanego projektu zmian wszelkie dywagacje należy przenieść w czasie, na przynajmniej kilka miesięcy. Zapowiada się, że zwolnienie z podatku PCC zostanie wprowadzone wraz z dniem 1 lipca 2020 roku, jednak co warte podkreślenia, na razie są to działania projektowe i wiele może się w nich zmienić. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od lipca będzie można cieszyć się zdecydowanie wyższymi przychodami, ponieważ spora część środków zostanie w portfelach inwestorów, którzy nie będą musieli opłacać zbędnego podatku od sprzedaży i wymiany wybranych kryptowalut. Na razie trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ Tarcza Antykryzysowa obejmuje na wstępie zdecydowanie inne płaszczyzny, m.in. dofinansowanie pracowników i zwolnienie ze składek ZUS. Na rynek kryptowalut przyjdzie jeszcze pora.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Join the discussion

1 comment

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.