Tajemniczy transfer 50 BTC. Satoshi Nakamoto ruszył bitcoiny?

Tajemniczy transfer 50 BTC. Satoshi Nakamoto ruszył bitcoiny?

11 listopada do świata kryptowalut dobiegła pogłoska, jakoby właśnie Satishi Nakamoto przetransferował na konto fundacji, która wspiera kryptowalutowy projekt Grin 50 BTC. Darowizna została wysłana z adresu, który w uśpieniu pozostawał od dziewięciu lat. Co za tym się kryje? Czy jest to przełomowy fakt, a może marketing czy też mistyfikacja?

Gron ogłosił sam fakt darowizny tego samego dnia na swoim profilu na Twitterze.

Kwota 50 BTC przekazana została przy pomocy giełdy Coinabase przez darczyńcę, który chciał pozostać w pełni anonimowy. Datek od jednego z pierwszych bitcoinerów nie tylko rozpalił samą społeczność kryptowalut.

Czy 50 BTC dla Grin-a to na pewno wsparcie od samego Satoshiego Nakamoto?

Chwilę po tajemniczym transferze 50 BTC środowisko kryptowalut zaczęło się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem sam twórca Bitcoina się przebudził oraz daje swoje znaki życia. Na dodatek Charlie Lee, a więc twórca Litecoina podsunął osobiście swoją hipotezę.

Lehnber ujawnił także, że na krótko nawiązał z osobą kontakt, która właśnie przesłała datek. Podzielił się także z niektórymi, zredagowanymi uwagami darczyńcy, w stwierdzenie, że ich motywy nie są kompletnie ekonomiczne. Chodzi o sam protokół oraz o technologię. Zauważył, aby to dobrze wykorzystali do rozwoju GRIN oraz aby pracowali nadal tak jak pracowali w przeszłości. Doceniają to właśni dzięki tego rodzaju darowiznom, aby mogli pracować swobodnie i to bez zależności ekonomicznych.

Istnieje także przekonanie, że jak najbardziej prawdziwy Satoshi Nakomoto udowodnić może swoją tożsamość podpisując wiadomość z adresem z bloku pierwszego Bitcoin. Do tego czasu twierdzenia wszelkie o Satoshi prawdziwym będą fałszywe prawdopodobnie. Sam Lee pisał tak naprawdę o tym jeszcze w tym roku.

Dlaczego właśnie Grin?

Grin to tak naprawdę privacy coin, który implementuje sam protokół MimbleWimble zorientowany na samą prywatność jak i także skalowalność. Koniecznie powinniśmy o tym przeczytać nieco więcej.

MimbleWimble jest po części tak naprawdę wariantem kryptograficznego protokoły, który jest znany jako Confidential Transactions. Pozwala on zaciemnić transakcje, jednocześnie podtrzymując ich weryfikowalność pełną. Rozwiązania zaproponowane właśnie w MimbleWimble mają pomóc do do zasady w osiągnięciu zarówno dużo większej prywatności jak i także zapobiegać wydatkowaniu podwójnemu.

Tego właśnie lata Grin przeszedł tak zwany hard fork. Był to w zasadzie pierwszy fork właśnie w tej sieci od samego uruchomienia w połowie stycznia tego właśnie roku, aby móc wprowadzić poprawki do algorytmu konsensusu.

Co jest bardzo ciekawe, w październiku sama Fundacja Litecoin opublikowała dwa całkiem nowe projekty poprawek, które mają na celu same opracowanie funkcji prywatności dla sieci poprzez pewnego rodzaju integrację Mimblewimble.

A jaka jest Wasza opinia na ten właśnie temat? Czy twierdzenie, że autorem transferu tajemniczego jest właśnie sam Satoshi Nakamoto to rzeczywiście jest jedynie żart? W jakim konkretnie celu Charlie Leii zachować się miałby właśnie w tej sposób?

Join the discussion

1 comment
  • […] Jedną z głównych zasad tradingu jest nieinwestowanie w jedną akurat, najbardziej zwyżkującą na rynku tzw. zieloną świecę, ponieważ przy dużych wzrostach zawsze wcześniej lub później dojdzie do korekty, a czasami korekty bardzo zdecydowanej. Tymczasem FOMO zrobiło swoje i rozkręciło rynek MATIC-a do całkiem pokaźnych rozmiarów. Przy czym ci z inwestorów, którym udało się wyjść z rynku w odpowiednim momencie nie mają raczej na co narzekać, a wręcz przeciwnie, bo wzrosty były pokaźne. Jednak z danych wynika, że jeśli tacy nawet są, to w bardzo niewielkiej liczbie, gdyż gros inwestujących w MATIC została z rynku wyrzucona i pozostawiona z niczym. – Tajemniczy transfer 50 BTC. Satoshi Nakamoto ruszył bitcoiny? […]

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.