Szwajcar FX z piramidą na BTC i prognozą kurs nawet 12 tys. USD

Szwajcar FX z piramidą na BTC i prognozą kurs nawet 12 tys. USD

Bitcoin

Paweł Szwajcar FX, ekspert sztuki rynkowego piramidowania uważa, że cena Bitcoina osiągnie 12 tysięcy dolarów. Wynikiem jego przewidywań jest założenie i prowadzenie piramidy na BTC, której wzrost oparty jest o przewagę popytu nad podażą. 20 grudnia 2019 roku, na piątym webinarze wspieranym partnersko przez grupę Purple Trading, z cyklu “Rozmowy Traderów”, a który gościł Szwajcara FX, opisywał on właśnie ową aktywowaną już później pozycję.

Bitcoin zmierza do 12 tys. dolarów 

Paweł Szwajcar FX aktywował swoją piramidę w końcu stycznia 2020 i obecnie jest ona na etapie przebycia połowy drogi, a więcej na ten temat można było się dowiedzieć w specjalnym, ale zamkniętym forum facebookowym, Grupie Traderów. Autor piramidy twierdzi, że cały wzrost oparty jest na przewadze popytu nad podażą, wynikającą z wielu orderbooków z giełd kryptowalutowych innych, m.in. powiązanych z lewarowymi kontraktami Na BTC.

Chętni na bitcoina dostali nowe opcje inwestycyjne – wzrost 20%

W rozmowie z Łukaszem Skibą z Comparic.pl, Szwajcar FX stwierdza, że dobrym wyznacznikiem jest tutaj orderbook z BITMEX, który długo był liderem na rynku BTC i chociaż obecnie traci na znaczeniu, nadal może być wykorzystywany w analizie.

Zdaniem Szwajcara FX cena 9600 dolarów zostanie przebita, a Bitcoin będzie dalej rósł. Tutaj według Szwajcara, analizując zachowania wzrostowe z okresu 8300 do 9100 dolarów, warto zauważyć, ze wzrosty odbywały się przy przewadze popytu nad podażą, a stosunek tego wynosił 170/100%.

Mike Novogratz – Bitcoin w roku 2020 po 12 tysięcy USD

Szwajcar zauważa, że wyrównanie popytu z podażą nastąpiło dopiero przy poziomach 9100-9300 USD, gdzie wystąpiła kilkudniowa konsolidacja i że należy wiedzieć, iż na poziomie 9600 jest krawędź dużego OB spadkowego, rozciągniętego na płaszczyźnie 6400-9600. Jest to zakres ogromny, bo o wielkości 3200 USD i stanowi 50% odległości od dołków, ale poziom ma być według Szwajcra FX ostatecznie pokonany

Halving podniesie kurs BTC, ale przekroczenie 14 tys. dolarów może być jednak zbyt trudne

Rozmówca Łukasza Skiby uważa, że bardzo dużo osób kupuje BTC z myślą o halvingu, która ma mieć miejsce już w drugiej połowie maja 2020 roku. Odmiennie do inwestorów, wierzących w znaczne podniesienie ceny Bitcoina z przekroczeniem 14 tysięcy dolarów, a powiązanych ze zmniejszeniem o połowę nagrody za wydobycie Bitcoina, Szwajcar FX w to nie wierzy. Dla dużego wzrostu potrzeba przede wszystkim rozgłosu, czyli szumu medialnego wokół kryptowalut, jaki pojawił się np. na przełomie lat 2017-2018, gdy Bitcoin wystrzelił w górę w największej z dotychczasowych bańce.

Wenezuela oszalała na punkcie Bitcoina

Na koniec wywiadu Paweł Szwajcar FX dopowiedział:

Popularyzowanie kryptowalut, zwane adopcją idzie bardzo mozolnie z powodu ograniczeń nakładanych przez rządy wielu państw na banki i instytucje uczestniczące w transakcjach z Fiat do BTC. Niezależnie, od stycznia możemy śmiało stwierdzić, że nastał “altcoin season“. Wiele altcoinów wzrosło ponad 100% od dołków z połowy grudnia 2019. Chociażby DASH urósł o ponad 300%, podobnie ETC czy BSV.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.