Stany Zjednoczone znajdują w ukrytej recesji – Bitcoin zyska w 2020

Stany Zjednoczone znajdują w ukrytej recesji – Bitcoin zyska w 2020

Wielu ekonomistów obecnie sugeruje, że samo odejście od amerykańskiego dolara, jako rezerwowej waluty stać się może w nadchodzącym czasie rzeczywistością. Czy zatem inwestorzy, którzy sięgną po takie alternatywy jak Bitcoin czy też złoto, aby móc się przygotować na krach nadchodzący?

W dzisiejszych artykule zajmiemy się dwoma głównymi tematami. Będzie to gospodarka USA w tejże ukrytej recesji jak i także odporne aktywa na inflacje zyskują na popularności.

Gospodarka Stanów Zjednoczonych w ukrytej recesji

Rząd Stanów Zjednoczonych generują sztucznie sam wzrost gospodarczy dekady ostatniej – mówi nam o tym BeInCrypto. Tenże fakt został w sposób bardzo prosty wyjaśniony na samym pośrednictwem analizy długu jeśli chodzi o stosunek do PKB (produktu krajowego brutto). To wszystko jest oparte na wnioskach w pewnym względzie wysnutych przez założyciela serwisy NorthmanTrader – Svena Henricha.

Pierwszego stycznia tego roku właśnie ten analityk opublikował tweet, w którym jeszcze raz podkreślił, że Stany Zjednoczone niestety już wygenerowały jedenaście bilionów dolarów i to długu na przełomie dekady ostatniej, zwiększając jednocześnie PKB jedynie o siedem bilionów dolarów. Zatem każdy 1 USD wzrostu w gospodarce amerykańskiej pogłębiał samo federalne zadłużenie o 1,50 USD.

BeInCrypto także wskazuje na to, że tenże deficyt w dużej mierze był spowodowany polityką liberalną ilościowego łagodzenia oraz stymulacyjnymi ofertami. W momencie, gdy środki wypompowane zostały do gospodarki w celu uzyskania znacznej płynności, to nastąpił wzrost. Sama trudność polegała na zwrocie z tejże inwestycji.

Co więcej, sama fiskalna polityka, która dotyczyła wzrostu obejmuje naprawdę wiele pokoleń. To wszystko prowadzi do wniosków, że gospodarka ISD znajdowała się w recesji ukrytej. Każdy wzrost o 1 USD bowiem generował ciągłą stratę. Według BeInCrypto jedynym rozwiązaniem możliwym na usunięcie długu jest samo zdewaluowania dolara poprzez rząd Stanów Zjednoczonych. Chociaż właśnie w ten oto sposób FED spłacić mógłby dług, to spowodowałoby to naprawdę bardzo dużą inflację.

Odporne aktywa na inflacje znacznie zyskają na swojej popularności

Chociaż większa część społeczeństwa kompletnie nie jest świadoma fali kryzysu zbliżającej się, zachowania osób pozostałych, żyjących poza samym matrixem są przewidywalne w pewnym stopniu. Wniosku wysnuć można, chociażby na samym przykładzie sytuacji w innych krajach, na przykład w Republice Libańskiej. Okazuje się, że wszystkie zasady restryktywne, które zostały wprowadzone przez centralne banki Libanu zostały katalizatorem, który pogłębiał zainteresowanie Bitcoinem. Jednak ten zaś mimo swojej znacznej niestabilności, pozwala ona na zabezpieczenie środków jeszcze przed politycznymi wpływami.

W żadnym sensie nie ulega wątpliwości, że ludzie w tych sytuacjach podobnych będą szukać ratunku w odpornych aktywach na inflację. Na tejże płaszczyźnie przewagę na pewno zyskują szlachetne metale takie jak złoto czy też właśnie kryptowaluty o pokroju Bitcoina.

 

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.