Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej postanowił postawić na blockchain!

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej postanowił postawić na blockchain!

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej postanowił postawić na blockchain!

Podczas jednego z posiedzeń organ jakim jest – Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej zdecydował się na przetestowanie systemu do głosowania, który jest oparty na znanej technologii blockchain. Co więcej uzyskał on naprawdę niezwykle pozytywną ocenę ze strony absolutnie wszystkich uczestników spotkania wideo.

O jakich najważniejszych informacjach sobie powiemy w dzisiejszych artykule? Na pewno poruszymy kwestię tego, że Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej docenia sam potencjał, który tkwi w technologii o nazwie blockchain. Co więcej zapoznamy się z platformą, która została używa podczas głosowania na Ethereum. Nie możemy zapominać o tym, że Rosja ma sceptyczny stosunek do kryptowalut – w dalszym ciągu.

Głosowanie na blockchainie

Sytuacja obecna, która jest związana z pandemią koronawirusa zmusiła organ Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej do tego, aby wszelkie spotkania się odbywały całkowicie online. Zgodnie z komunikatem oficjalnym w trakcie jednego z posiedzeń został wykorzystany specjalny system, który przeznaczony jest do głosowania oparty na samej technologii blockchain. Ta platforma nosi nazwę – Polys. Opracowała ją firma o nazwie Kaspersky Lab.

Jednym z celów głównych tegoż narzędzia staje się samo zwiększenie przejrzystości. Ono zagwarantuje także niezmienność samych zapisów. Pomyślna próba również sprawiła, że system nowy zostanie wykorzystany ponownie przy następnym spotkaniu, to z kolei odbędzie się jeszcze w miesiącu lipcu.

Blockchain TAK, ale kryptowaluty NIE

Pomimo tego, że rosyjskie własne doceniają technologię blockchain, to ich nastawienie do kryptowalut samych nie jest jednak zbyt pozytywne. Informowaliśmy jakiś czas temu o tym, że członkowie organu jakim jest Duma Państwowa przygotowali projekt ustawy, który wprowadza administracyjną odpowiedzialność oraz także odpowiedzialność karną za obrót kryptograficznymi aktywami, ich emisję, wypłacanie w nich wynagrodzeń oraz także handel pomiędzy użytkownikami.

Na terenie tego właśnie kraju w dalszym ciągu brakuje bardzo jasnych przepisów co do samych kryptowalut. W ubiegłym roku – Ministerstwo Finansów wpadło na świetny pomysł, aby je pogrupować wedle konkretnie trzech kategorii. Mowa tutaj o tokenach technicznych, wirtualnych aktywach oraz cyfrowych finansowych aktywów. Niejaki Aleksiej Mojseey bardzo szybko zgasił cały entuzjazm kryptowalutowej branży podkreślając, że przyjmowanie samej płatności w takiej właśnie formie będzie zabronione w dalszym ciągu.

Dla wielu osób może się to wydawać nie do końca logiczne, ale taka jest właśnie rzeczywistość w Rosji. Pandemia koronawirusa naprawdę daje się we znaki we wszystkich branżach. Jak widać na powyższym wpływ ma także na rynek kryptowalut. Teraz szczególnie będziemy się przyglądać kolejnym podejmowanym krokom oraz działaniom. Na pewno zapowiada się intrygująco oraz ciekawie. Szczególnie Rosja wciąż ma pewne zawiłości w tym względzie, a więc sytuacja na tym rynku szczególnie będzie nas interesowała.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.