Powstała Platforma Virgo która służy do weryfikacji autentyczności

Powstała Platforma Virgo która służy do weryfikacji autentyczności

Luxochain, Temera, Var Group oraz PWC, te cztery międzynarodowe firmy, które wykorzystały technologię blockchain w swoim innowacyjnym projekcie Virgo. Nie było w tym by nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że technologia ta dotyczyć będzie obszaru związanego z modą. Platforma Virgo służy do weryfikacji autentyczności specyficznych produktów modowych. Mowa tutaj głównie o luksusowych produktach odzieżowych.

Technologie NFC, UHF i RFID

Projekt Virgo wykorzystuje  trzy innowacyjne technologie NFC, UHF i RFID. Pierwsza z nich, czyli NFC to nic innego jak technologia, która pozwala na komunikację bezprzewodową na bliskiej odległości. Kolejna, czyli UHF związana jest z  odpowiednim zakresem fal radiowych. Mowa tutaj o ultra wysokich częstotliwościach. Ostatnia, czyli RFID to nic innego jak technologia służąca do identyfikacji częstotliwości radiowej. Platforma Virgo jest bardzo prosta w obsłudze. Dodatkowo Virgo zintegrować można z wieloma różnymi systemami. Taką funkcjonalność zawdzięczamy tylko i wyłącznie jej otwartej i modułowej strukturze.

Virgo buduje przewagę konkurencyjną

Virgo zyskuje przewagę konkurencyjną dzięki temu, że inne systemy nie są w pełni dopracowane. Na korzystną sytuację wpływ mają, także takie czynniki jak mała przejrzystość łańcuchów dostaw, zbyt wysoka cena i przesadna złożoność konkurencyjnych systemów. Virgo realizuje swoją politykę w oparciu o trzy kluczowe aspekty, do których zalicza się zrównoważony rozwój, dbałość o środowisko i przestrzeganie zasad moralnych i etycznych. Virgo pozwala, także budować zaufanie wobec określonej marki.

Sposób działania platformy Virgo

Działanie platformy Virgo wiąże się głównie z funkcją monitorowania. Mowa tutaj o tym, że duże marki, jak i klienci są w stanie przyjrzeć się całemu procesowi związanemu z produkcją dobra. Klient jest w stanie w szybki sposób sprawdzić szczegółowe etapy dotyczące dobra luksusowego. Może dowiedzieć się o wiele więcej na temat etapu sprzedaży, produkcji lub zdobywania surowców. Daje on wiele korzyści konsumentom, jak i producentom. W przypadku konsumentów są oni w stanie w bardzo łatwy sposób zweryfikować to, czy określony produkt jest autentyczny. Producenci natomiast, mogą o wiele szybciej zbudować zaufanie wobec własnej marki. Wszystko oczywiście dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii blockchain, która umożliwia potwierdzenie realizacji poszczególnych etapów.

Ułatwienia dla użytkowników dostarczane przez Virgo

Virgo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i umożliwia łatwe skorzystanie z platformy przy użyciu aplikacji przeznaczonej na smartfony. Użytkowanie aplikacji jest dość łatwe, intuicyjne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Użytkownicy przed ostateczną decyzją zakupu luksusowego produktu z branży modowej mogą szczegółowo zweryfikować jego autentyczność. Za sprawą technologii blockchain możliwe jest przeanalizowanie poszczególnych procesów zachodzących podczas łańcucha dostaw. Aktualnie dotyczy to głównie produktów ekskluzywnych pozwiązanych z branżą modową.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.