Po 200-procentowym wzroście MATIC spada o 70%, czyli koszmar inwestora

Po 200-procentowym wzroście MATIC spada o 70%, czyli koszmar inwestora

Wszyscy inwestorzy, którzy poszli za FOMO, jakie narosło wokół Matic (MATIC), obecnie przeżywają niezbyt budujące chwile, by nie powiedzieć przerażające. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni MATIC zachowywał się odmiennie od większości kryptowalut i był królem wszystkich wiadomości giełdowych, dotyczących kryptowalut. Jego kurs wrastał, przy spadających notowaniach innych walut cyfrowych i to aż o blisko 200 procent. Tymczasem właśnie doszło do tąpnięcia tokena i spadku jego kursu aż o 70%.

70-procentowy spadek MATIC-a – horror inwestorów

Jedną z głównych zasad tradingu jest nieinwestowanie w jedną akurat, najbardziej zwyżkującą na rynku tzw. zieloną świecę, ponieważ przy dużych wzrostach zawsze wcześniej lub później dojdzie do korekty, a czasami korekty bardzo zdecydowanej. Tymczasem FOMO zrobiło swoje i rozkręciło rynek MATIC-a do całkiem pokaźnych rozmiarów. Przy czym ci z inwestorów, którym udało się wyjść z rynku w odpowiednim momencie nie mają raczej na co narzekać, a wręcz przeciwnie, bo wzrosty były pokaźne. Jednak z danych wynika, że jeśli tacy nawet są, to w bardzo niewielkiej liczbie, gdyż gros inwestujących w MATIC została z rynku wyrzucona i pozostawiona z niczym. – Tajemniczy transfer 50 BTC. Satoshi Nakamoto ruszył bitcoiny?

W chwili płonięcia MATIC-a, analityk Alex Krüger uważa, że nadchodzi apokalipsa altcoinów z małą kapitalizacją. Do swoich przypuszczeń dodaje nawet, że taki sam los może spotkać i większe monety.

Problematyczny MATIC?

Jak wskazują obserwacje, IEO zostały hitem inwestycyjnym tego roku dzięki giełdzie Binance, która, kolokwialnie rzecz ujmując, wzięła je pod swoje skrzydła. Ukazał się nowy model pozyskiwania funduszy, który zastąpił model wcześniejszy Initial Coin Offering (ICO), a dookoła których narosło wiele niejasności, prowokujących dyskusje  i spekulacje z posądzeniami o oszustwa włącznie. Przewagą IEO nad ICO miała być przede wszystkim gwarancja giełdowa. – Kurs BTC, czyli koszmar wszystkich giełdowych graczy znów doskwiera

Jednakże szybko dość zdano sobie sprawę z tego, że żaden z tych projektów nie stał się stabilnym. Wszystkie bez wyjątku po pierwotnej eksplozji cen nie potrafiły utrzymać stabilnego wzrostu. Komentatorzy rynku kryptowalutowego bardzo szybko zaczęli klasyfikować te aktywa jako nic innego, jak tylko projekty oparte o schematy pump & dump.

Na temat spadku MATIC zabrał głos CZ

Changpeng Zhao, znany również jako CZ, a będący szefem giełdy Binance zabrał głos w sprawie gwałtownej zniżki ceny MATIC. Otóż CZ twierdzi, że zespół MATIC nie ma nic wspólnego z 70% spadkiem ceny ich tokena, a cała afera spadkowa wzięła się z paniki dużych inwestorów. CZ wyjaśniał swoje spostrzeżenia na Twitterze, ale społeczność komentująca jego tweet nie jest za bardzo przekonana do jego wyjaśnień. – Czy kryptowaluty w Wenezueli są naprawdę ważne?

Oprócz CZ, głos zabrał również sam zespół MATIC-a sugerując, że panika i związana z tym burza spadkowa ma bezpośredni związek z był tweet, który zasugerował inwestorom sytuację, w której rzekomo największa część będących w obrocie tokenów MATIC, miałaby być zdumpowana na Binance.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.