Miasto w Szwajcarii – Wetzikon będzie wykorzystywać blockchain w walce z koronawirusem

Miasto w Szwajcarii – Wetzikon będzie wykorzystywać blockchain w walce z koronawirusem

Bitcoin

Szwajcarskie miasto Wetzikon wykorzystywać będzie technologię blockchain w pomocowym programie. Właśnie uruchamia projekt wspierany przez Tezos, który pomoże skutecznie w walce z epidemią COVID-19 oraz jej skutkami ekonomicznymi.

Wetzikon wykorzysta w walce z epidemią technologię blockchaina

W piątek miasto szwajcarskie Wetzikon – jeszcze nie tak dawno znane z turystyki oraz ze swoich kościołów oraz pastwisk idyllicznych właśnie uruchomiło program oparty na łańcuchu bloków, który wspiera system dopłat dla małych oraz dla średnich firm lokalnych, które dotknięte zostały pandemią COVID-19.

Program wyceniony został na 250 000 szwajcarskich franków (280 000 USD). Wypłata początkowa środków pomocy sfinansowana zostanie z miejskiej kredytowej linii przeznaczonej na walkę z COVID-19 oraz przekazana zostanie około 25 000 mieszkańców miasta Wetzikon w postaci internetowego kuponu o wartości dziesięciu franków szwajcarskich.

Mieszkańcy tego miasta uzyskać mogą dostęp do systemu wypłat przy pośrednictwie aplikacji na smartfony “ecoo”. Jednocześnie przy okazji będzie wykorzystywać pomocowy program jako świetny test dla większej platformy, która to potem może zostać wykorzystana do całkiem innych celów.

Według internetowej strony, projekt ecoo ma za zadanie pomóc podmiotom takim jak organizatorzy oraz rządy różnych wydarzeń w dystrybucji funduszy, które przeznaczone są na cel określony w postaci coinów, punktów czy też tokenów. Całość zbudowana została w oparciu o cały łańcuch bloków Tezos dzięki samej współpracy pomiędzy firmami szwajcarskimi Papers SG oraz wieloma zależnymi spółkami Farner Consulting AG.

W specjalnej aplikacji mieszkańcy zamienić będą mogli swoje kupony na specjalne “WetziKoins”, które będą mogli później wykorzystać do robienia zakupów w firmach lokalnych. Właściciele lokalni firm następnie mogą wymienić walutę z powrotem na szwajcarskie franki, również przy pośrednictwie tejże samej aplikacji.

Działania na rzecz gospodarki lokalnej

Burmistrz Wetzikon – Ruedi Rüfenacht, o programie powiedział, że w obecnych okolicznościach jest to konieczne, aby mogli oni działać na rzecz gospodarki lokalnej w zrównoważony sposób. To właśnie dzięki ecoo znaleźli oni rozwiązanie w pełni realne, aby móc mieszkańców Wetzikon zmotywować do robienia zakupów w sklepach lokalnych, zamiast tylko kupować w sieci lub też w hurtowniach mieszczących się poza naszym miastem.

Coraz częściej blockchain wykorzystywany jest w czasie pandemii bezpośrednio do walki z koronawirusem. Co ciekawe także na rynku turystyki. Technologię niedawno wykorzystały na przykład pod kątem tym Chiny.

Jak widać jest to technologia niezwykle przydatna. Już za niedługo przekonają się o tym mieszkańcy miejscowości Wetzikon. Pewnie nie tylko oni. Jest to technologia szeroko dostępna, która staje się coraz bardziej popularna każdego dnia. Powinniśmy mieć to na względzie i przyzwyczajać się do tego, że będzie to niedługo codzienność.
Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.