Mempool wyczyszczony. Spadają transakcyjne opłaty BTC

Mempool wyczyszczony. Spadają transakcyjne opłaty BTC

Rozmiar mempoola BTC

The Trust Projekt jest międzynarodowym konsorcjum informacyjnych organizacji budujących wszelkie standardy przejrzystości.

Rozmiar mempoola BTC jest obecnie najmniejszy od połowy miesiąca października. Sieć się wyczyściła z uwagi na hash rate, który to w tymże tygodniu odnotował bardzo gwałtowny wzrost. A co to oznacza, że mempool został wyczyszczony? Oznacza to nic innego jak to, że zostały przetworzone transakcje niepotwierdzone, które na przykład miały ustawiony za niski priorytet.

W mempoolu obecnie znajduje się jedynie “kilka” transakcji niepotwierdzonych. Ta zmniejszona aktywność skutkuje znacznie niższymi transakcyjnymi opłatami, a użytkownicy dokonywać mogą przelewów, które są zazwyczaj zbyt małe, aby to się opłacało.

Wzrost gwałtowny hash rate’u spowodowany może być podłączeniem ponownym do sieci górników chińskich, którzy się przenieśli z Sichuanu pod koniec deszczowej pory. Sam hash rate bitcoina wzrósł o jakieś czterdzieści dwie godziny w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.

Dlaczego jest lepiej jak nie jest zapchany mempool?

Mempool mniej zapchany jest bardzo dobrą wiadomością dla użytkowników regularnych BTC. Oznacza on znacznie mniejszą konkurencję pomiędzy transakcjami świeżymi. To powoduje z kolei znacznie niższe opłaty. Górnicy zawierać mogą wszelkie transakcje, które się znajdują w mempoolu, niezależnie od priorytetu ustawionego.

30 października, opłata średnia za transakcję BTC osiągnęła już szczyt na poziomie 13,16 dolarów. W tamtym właśnie momencie w mempoolu znajdowało się już ponad 140 000 transakcji. Zwiększenie weekendowe hash rate’u umożliwiło tak naprawdę wydobycie bloków szybciej niż 10 minut wzorcowe. Wynikało to ze stosunkowo niskiej trudności.

W zasadzie to koniec końców, w dniu 9 listopada górnikom udało się już zredukować liczbę transakcji niepotwierdzonych do zera. W mempoolu aktualnie BTC znajduje się prawie sześć tysięcy transakcji z opłatą średnią wynoszącą 3 sat/byte czy też $0,11.

Wiele osób także przewidywało, że sama trudność wydobycia się dostosowuje do hash rate’u sieci. To by oznaczało, że niskie transakcyjne opłaty mogłyby być raczej krótkotrwałe. Jednak hash rate aktualnie jest dosyć zmienni i w ciągu ostatniego dnia już spadł o 37 EH/s.

CBD i bitcoin sprawdź więcej – KupCBD.PL

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.