MEME – Token notujący ogromny sukces a za raz po nim ogromny spadek.

MEME – Token notujący ogromny sukces a za raz po nim ogromny spadek.

W dniu wczorajszym najważniejsze kryptowaluty świata a także czołowe projekty zaliczane do sektora DeFi odnotowywały ogromne straty, ich wartości zaczęły spadać. Cała sytuacja przykuła uwagę inwestorów, którzy skupili się na tokenie MEME. Odnotował on ogromne zyski, niespodziewanie piął się w górę. Jednakże po ogromnych sukcesach nastąpił niespodziewany spadek.

Upadek ze szczytu

Zdobywający szczyty token MEME zyskał ogromne zainteresowanie wśród licznych inwestorów. Wszystko za sprawą dynamicznego wzrostu. Pozostałe wykresy na giełdzie kierowały się ku dołowi, większość coinów odnotowywała spadki. MEME piął się w górę już od minionej soboty. Całość rozpoczęła się już w zeszłą sobotę. Początkowy poziom wyniósł 340 dolarów. W przeciągu kilku dni ATH cenowe wyniosło aż 2024 dolarów za jedną monetę.
Istnieją podejrzenia, że dynamiczny wzrost ceny nastąpił w celu zachęty na wkroczenie w rynek dla nowych inwestorów. Wczorajsze otwarcie sesji MEME rozpoczęło się od kwoty 1063,23 dolarów, zaś w momencie zamknięcia wyniosło 1575,89 dolarów. Tak więc wzrost wyniósł 512,66 dolarów, czyli aż 48,22 procent.

Spadek nastąpił bardzo szybko. Była to sytuacja do przewidzenia, szczególnie wśród osób, które posiadają z tego zakresu większe doświadczenie. Spadek z tak wysokiego poziomu był tak samo intensywny jak wcześniejszy wzrost. Kurs tokena spadł momentalnie do 1000,66 dolarów, czyli o 47,64 procent i to w zaledwie 24 godzinnym odstępie czasowych.
Warto wspomnieć, że wzrost zainteresowania tokenem MEME pojawił się w tym samym czasie co wprowadzenie na giełdę nowej kryptowaluty – Poloniex.

Szacowanie wartości tokena MEME

Na uwagę inwestorów zasługuje fakt, że token MEME jest kolejnym projektem pochodzącym z sektora DeFi. A jak wiadomo jego twórca do dziś dnia jest nieznany. Cała sytuacja rodzi wiele niepokoju a także serię wątpliwości. W ramach porównania a także przypomnienia odniesiemy całą sytuację  do SushiSwap oraz wszelkich kontrowersji z nim związanych. Ten twórca również był osobą nieznaną.

 

Ciekawostką jest fakt, że podłoże powstania MEME pochodzi z żartu Jordana Lyalla  pełniącego funkcję kierownika ds. zdecentralizowanych produktów finansowych w firmie ConsenSys. Ironiczne żarty ze strony tego mężczyzny pojawiały się już jakiś czas temu, gdy wymyślił sobie, że będzie reklamować projekt, który w rzeczywistości nie istnieje. Reklamowany produkt miał być użyteczny w uruchamianiu DeFi w bardzo szybkim czasie tj. w przeciągu 5 minut. Z pozoru niewinny żart w bardzo krótkim czasie przerodził się w rzeczywistość. W zaledwie kilka godzin ktoś załapał pomysł i postanowił go urzeczywistnić.

 

Sytuacją wzrostów a w późniejszym czasie intensywnych spadków jakie odnotowywał token MEME zainteresował się sam Jordan Lyalla. W swojej wypowiedzi odniósł się do całej sytuacji, twierdząc, że cała sytuacja jest pełna szaleństwa a ono pokazuje nam w jak łatwy sposób można wykreować coś co w rzeczywistości nawet nie musi istnieć.

W swojej wypowiedzi, która miała miejsce w sierpniu, dodał również ostrzeżenie przed zakupem MEME. – Apeluje o zaprzestanie zakupu MEME. Cała sytuacja jest niestabilna i nikt jej nie kontroluje. Inwestując w MEME prawdopodobnie stracicie swoje oszczędności.

Jego wypowiedź wydawała się nieznacząca, gdyż zaraz po jej powstaniu token rozpoczął drogę na szczyt. Rozpęd jakim został objęty był niekontrolowany. Bardzo szybko zyskał rzesze nowych fanów. Jednakże aktualna sytuacja MEME jest niepewna. Token wciąż próbuje wybić się, w tym celu skoncentrował się na NFT licząc, że uda mu się skorzystać na ich rosnącej popularności.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.