Liczba bankomatów Bitcoin (BTC) nieustanie wzrasta.

Liczba bankomatów Bitcoin (BTC) nieustanie wzrasta.

W najnowszym zestawieniu państw charakteryzujących się największą liczbą posiadanych bitomatów Polska znalazła się na zaszczytnym 8 miejscy w TOP.

Na chwilę obecną na całym świecie jest już prawie 9 tysięcy bitomatów pochodzących od 43 różnych producentów. To właśnie za ich pośrednictwem użytkownicy mogą zarówno dokonywać zakupu, jak i sprzedaży posiadanych monet Bitcoin (BTC). Wszystko może odbywać się na obszarze 75 państw. W ostatnim przygotowanym i opublikowanym rankingu nasz kraj znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Liczba bankomatów Bitcoin (BTC) nieustanie wzrasta.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Coin ATM Radar na chwilę obecną w ujęciu globalnym na całym świecie znajduje się prawie 9 tysięcy bankomatów Bitcoina (BTC). Jak łatwo się domyślić ich największa ilość znajduje się na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (USA). Kolejne pozycje w tym zestawieniu przypadły w udziale Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

Jak powyższa sytuacja ma się do realiów panujących w Polsce? Może trudno w to uwierzyć, ale nasz kraj również znalazł się w czołówce państw mogących poszczycić się największą ilością lokalizacji bitomatów. Precyzyjniej rzecz ujmując Polska w tym zestawieniu zajęła zaszczytne 8 miejsce. Jeśli jeszcze o tym nie wiecie to informujemy Was, że na terenie naszego kraju znajduje się 60 bankomatów Bitcoin (BTC). Najwięcej z nich mieści się w dużych metropoliach takich jak Warszawa i Kraków.

Jak łatwo się domyślić w porównaniu z zestawieniem z ilości tych urządzeń znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych wypadamy blado. USA może bowiem pochwalić się liczbą aż 6890 bankomatów Bitcoina (BTC). Ich największe nagromadzenie znajduje się na terenie następujących metropolii: Los Angeles, Chicago, Miami czy słynne Houston. Naszym zdaniem warto jednak odczuwać dumę z faktu, że na 75 krajów z całego globu, to właśnie Polska zajęła jedną z pozycji w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.

Liczba osób interesujących się najstarszą walutą cyfrową, czyli Bitcoin (BTC) nadal rośnie w siłę.

Jak pokazują ostatnio zestawione dane liczba nowych adresów Bitcoin (BTC) odnotowała bardzo znaczący wzrost. Osiągnęto bowiem poziom bardzo zbliżony do tego z pierwszego miesiąca 2018 roku. Zdaniem ekspertów zajmujących się rynkiem aktywów cyfrowych jest to jednoznaczne z faktem, że najstarsza waluta cyfrowa czyli Bitcoin (BTC) w dalszym ciągu wzbudza bardzo duże zainteresowanie. A przyrastająca ilość adresów jest na to namacalnym dowodem.

Najprawdopodobniej głównym powodem do ponownego zainteresowanie się najstarszą walutą cyfrową, był spektakularny rajd jej kursu. Jak pokazują najnowsze dane cena Bitcoin (BTC) przekracza obecnie ponad 11 700 dolarów (USD). Jak donoszą eksperci zajmujący się kryptowalutami do osiągnięcia ATH jest jeszcze daleko. Nie zmienia to jednak faktu, że najstarsza i najbardziej rozpoznawalna waluta cyfrowa jest na dobrej drodze zmierzającej do ustanowienia nowego rekordu. Jak myślicie co przyniosą najbliższe miesiące?

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.