KuCoin ma w planach uruchomienie giełdy tokenów NFT

KuCoin ma w planach uruchomienie giełdy tokenów NFT

Spis treści artykułu

Pool-X

Rynek tokenów niewymiennych (NFT), chociaż się wciąż rozwija, uważany jest przez wielu członków społeczności za kolejny spory trend. Adopcja jego w nurcie głównym staje się coraz to bardziej prawdopodobna. Giełda kryptowalut KuCoin w poniedziałek ogłosiła, że się przygotowuje do uruchomienia giełdy tokenów NFT przy pośrednictwie swojej platformy zależne Pool-X.

Pool-X jest platformą niezależną handlu płynnością, która się przedstawia jako “giełda PoS nowej generacji”. Platforma ta zgodnie z raportem przygotowuje się do swojego debiutu na rynku NFT. Dzięki temu właśnie posiadacze tokenów niewymiennych NFT będą mogli handlować nimi. Zanim zostanie uruchomiony rynek NFT, Pool-X umożliwi wypłaty oraz wpłaty dla Dego Finance. To dzięki temu KuCoin się stanie pierwszą giełdą, która obsługuję tę usługę.

Zgodnie ze słowami prezesa KuCoin Global – Johnny’ego Lyu, tokeny NFT mają sporo zastosowań, na przykład w ubezpieczeniach, obligacjach oraz także wielu innych dziedzinach, pomimo jednak małego rynku.

Giełda zauważyła, że samo stworzenie handlowej platformy przyczynić się może do spopularyzowania oraz także zwiększenia płynności rynków NFT.

NFT rośnie szybko w siłę

Według danych, które zostały dostarczone przez analityczną platformę NFT, NonFungible.com, sam wolumen transakcji tokenów niewymiennych wzrósł także w pierwszej połowie bieżącego roku do 230 milionów USD. Jest to wartość większa trzykrotnie niż rok wcześniej. Jest to dowód kolejny, który świadczy o rosnącym znacznie zainteresowaniu udziałem w samym rynku NFT.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tematem tokenów niewymienialnych NFT i chcielibyśmy Państwo dowiedzieć się nieco więcej informacji na tenże temat. Gorąco zachęcamy oraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym bardzo obszernym artykułem. Mowa o artykule NFT – następny bardzo duży trend do DeFi. Zapraszamy serdecznie. Musimy przyznać, że temat ten jest niezwykle ciekawy i będziemy obserwować pojawiające się nowinki.
Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.