Kryptowaluty określane kluczowym elementem w zakładach e-sportowych

Kryptowaluty określane kluczowym elementem w zakładach e-sportowych

Coraz większym wzrostem popularności cieszy się na świecie e-sport, czyli rozgrywki związane z rywalizacją w grach komputerowych. Wyposażeni w kontrolery gracze są coraz chętniej oglądani przez widzów w internecie, a wzrost popularności zachęca do wprowadzania zmian, które takie rozgrywki jeszcze bardziej uatrakcyjnią. Na pomoc w tym zakresie ruszyła kryptografia!

Miejsce odpowiednie dla kryptowaluty

E-sport jest jeszcze zjawiskiem nowym, ale przy ciągłym wzroście technologicznym, uzyskującym również coraz większy rozpęd. Uznani bukmacherzy stwierdzają nawet, że sektor ten już zdołał wyprzedzić usługi związane z całą gamą sportów tradycyjnych, związanych z obsługą zakładów. Poświęcona e-sportom dedykowana strona bukmacherska – Unikrn, wprowadziła w związku z tym do swojej oferty także obsługę kryptowalut, gdzie fani e-sportów mogą zakupić Unicoin. Dodatkowo wprowadzono również możliwość zdobycia waluty za darmo, grając w gry i łącząc swoje konta Steam i Riot. Platforma Unikrn wykorzystuje blockchain Ethereum, umożliwiający przetwarzanie nawet 9 tysięcy zakładów na sekundę i robiący to w niezawodny oraz bezpieczny sposób.

Ryan Jurado, szef globalnej komunikacji Unikrna stwierdza:

Tradycyjne zakłady to świetna sprawa, ale możliwość wprowadzenia blockchain jest ułatwieniem dla klientów, dla nas i dla regulatorów. Pozwala nam uzyskać nową funkcjonalność.

Szybkość, łatwość, anonimowość

Technologia blockchain oraz kryptowaluty zyskują na uznaniu z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na łatwość i szybkość obsługi zakładów. Eliminują do minimum długotrwałe okresy oczekiwania na zawarcie transakcji, co przy standardowych procedurach naraża na długotrwałe oczekiwania przy dokonywaniu wypłat i przy wpłatach.

Ważna jest również opłacalność, która jest wyższa przy kryptografii, gdyż nie nalicza opłat transakcyjnych czy za tłumaczenia itp. Siłą rzeczy jest więc to rozwiązanie tańsze także dla zakładów bukmacherskich, gdzie za zaoszczędzone środki klienci mogą otrzymać bonusy oraz atrakcyjniejsze kursy.

Wreszcie najważniejsze – kryptowaluty są wolne od centralizacji i są anonimowe, co dla zakładów bukmacherskich jest nie do przecenienia. Wirtualne coiny nie mają problemów z przekraczaniem granic międzynarodowych, umożliwiając zawieranie zakładów z dowolnego miejsca świata i z dowolnym bukmacherem. Operacje są płynne i nie wymagają szeregu danych, czy podawania numerów kart kredytowych, uniemożliwiając oszustom wykradanie danych, czy kradzieży tożsamości.

Bogactwo rynku e-sportowego

Kryptografia oraz konkurencja dla standardów w postaci rynku e-sport są jednymi z najbardziej ekscytujących osiągnięć technologicznych ostatnich czasów. Popularność e-sportu rośnie i rosnąć będzie, ponieważ działa na młode pokolenie, które nawet z wraz z dojrzewaniem chętnie wraca do przyzwyczajeń z młodości. Zapewne takie sporty jak golf, czy wyścigi konne nie znikną, gdyż ciągle mają swoją ogromną rzeszę fanów, ale młode, technologiczne pokolenie będzie jednak chętniej uczestniczyło w rozgrywkach bliższych ich zainteresowaniom. Z całą pewnością do wzrostu popularności będzie się przy tym przyczyniać możliwość obstawiania zakładów, a kryptowaluty będą to napędzać.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.