Jerome Powell wypowiedział się na temat transakcji kryptowalutowych

Jerome Powell wypowiedział się na temat transakcji kryptowalutowych

Dzisiaj rano zeznawał przed Komitetem do spraw Usług Finansowych – Jerome Powell. Tematem przesłuchania był stan gospodarki Stanów Zjednoczonych oraz polityka pieniężna. Podczas przemówienia przewodniczący Fedu wspomniał o wszelkich prywatnych kryptowalutowych transakcjach w Stanach Zjednoczonych.

Jakie tematy zostaną poruszony w dzisiejszym artykule? Na pewno zajmiemy się nieco więcej tym co Powell powiedział o kryptowalutach. Co więcej powiemy sobie nieco więcej o inflacji jak i także o kryptoDolarach.

Powell o kryptowalutach

Szef Fed wypowiadał się na bardzo różne tematy dotyczące samych kryptowalut, w tym także o Librze Facebooka oraz konsekwencjach cyfrowej emisji waluty wprost od giganta mediów społecznościowych dla pieniężnej polityki. Zajął się ponadto także gospodarczymi wyzwaniami związanymi z samą epidemią koronawirusa oraz cyberatakiem Equifax, który został przeprowadzonym przeprowadzony przez hakerów z Chin.

Czy miksery kryptowalut to narzędzie do prania pieniędzy?

Powell także wspomniał o transakcjach kryptowalutowych w pełni prywatnych, takich jak te, które są oferowane przez projektu o pokroju ZCash oraz Monero. Przyznał, że system w pełni przejrzysty system, w którym może każdy zobaczyć finansowe transakcje oraz także salda innych osób, nie jest idealny dla samej gospodarki Stanów Zjednoczonych.

Inflacja

Mówił także o inflacyjnym celu Fedu. Powell przy tej okazji stwierdził, że przez ostatnie dwadzieścia pięć lat znajdowali się w klimacie tak zwanego niskiego oprocentowania, co negatywnie może wpłynąć na samą zdolność kierowanej przez niego instytucji bezpośrednio do stymulowania gospodarki w okresie spowolnienia ewentualnego.

Bitcoin po 100 tys. dolarów w 2028 roku

Jak doskonale wiemy, Fed teraz dokonuje przeglądu polityki oraz monetarnej strategii pod kątem klimatu ogólnego gospodarczego. Ponoć sama instytucja otrzymała już zwrotne informacje od biznesu oraz innych gospodarczych podmiotów na ten właśnie temat.

Jeśli słabnie gospodarka, a obowiązują niskie procentowe stopy, to konieczne się może okazać w przyszłości wprowadzenie w życiu nowej fiskalnej polityki oraz pomoc Fedu w stymulowaniu gospodarki. Brane są pod uwagę na przykład operacje kolejne typu Repo, które nie były jednak stosowane od kryzysu ostatniego sprzed dekady.

KryptoDolar

Powell nie wypowiada się nadal na temat bardzo nas interesujący. Chodzi o to czy Stany Zjednoczone wyemitują w przyszłości dolara cyfrowego, aby się wpisać w trend, który obecnie jest widoczny na niemal całym świecie. Pomijając samego Facebooka, o emisji jena cyfrowego myśli oczywiście Japonia, a poza tym niesamowicie zaawansowane prace prowadzą już Chiny.

Bitcoin halving – czy wcześniejszy zakup Bitcoina ma sens?

Przyszłe ruchu Stanów Zjednoczonych na polu tym mogą być w pewnym sensie uzależnione od wyniku prezydenckich wyborów, które się odbędą w Stanach Zjednoczonych w tym roku.

Jak będzie kształtować się to w przyszłości okaże się z czasem. Każdy ma swoje przemyślenia, ale nikt nie może być pewien swoich przypuszczeń. Czas pokaże, okres wyborów prezydenckich także będzie nieziemsko ciekawym okresem.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.