Jak bezpieczenie kupić i przechowywać Bitcoin?

Jak bezpieczenie kupić i przechowywać Bitcoin?

Bitcoin to obecnie najdroższa kryptowaluta świata. Niedawno przekroczył granicę 60 tysięcy dolarów. Dla wielu osób jest to okazja, aby zainteresować się tematem walut cyfrowych. Początkujący szukają informacji, w jaki sposób zakupić swojego pierwszego bitcoina. Chcieliby wiedzieć, jak bezpiecznie go przechowywać w miejscu niedostępnym dla innych ludzi. Czy kupno kryptowalut to naprawdę dobry pomysł?

Najlepsze miejsca do kupowania bitcoina 

Jest kilka pewnych miejsc, w których można nabyć swoje pierwsze cyfrowe waluty. Są dobre do kupowania, ale niekoniecznie służą do przechowywania kryptowalut. Można w nich wymienić bitcoiny i inne walory za złotówki oraz prowadzić odwrotne transakcje.

Giełda kryptowalutowa 

Jest miejscem obrotu walut cyfrowych. Można tam nie tylko wymieniać pieniądze za krypto. Często wymienia się też jedne kryptowaluty na inne. Jest to bardzo popularny sposób inwestowania. Sam zakup jest bardzo prosty. Wymaga założenia konta na platformie i złożenia zlecenia zakupu. Transakcja trwa dosłownie kilka sekund. Dzięki licznym narzędziom możliwa jest analiza rynku i obracanie kryptowalutami. W ten sposób można pomnażać swoje pieniądze.

Kantor wymiany cyfrowych walut 

Kantor działa podobnie do giełdy. Tu także można kupować i sprzedawać cyfrowe waluty. Powstało dużo kantorów, które można odwiedzić osobiście. Ceny są nieco wyższe niż na giełdach. Dają za to pełną anonimowość nabywcy bitcoinów i innych kryptowalut.

Szczegółowe instrukcje i opis miejsc znajdziesz na stronie: Jak kupić Bitcoin? – znajdziesz tam 10 bezpiecznych sposobów na zakup BTC.

W jaki sposób można przechowywać bitcoina? 

Po pierwszych zakupach przyszedł czas na zadbanie o bezpieczeństwo. Kryptowaluty trzeba chronić tak samo jak tradycyjne pieniądze, a nawet bardziej. Obecnie złodziej potrafi ukraść cyfrowe waluty nie ruszając się sprzed swojego komputera. Na szczęście jest wiele sposobów na ochronę swojej własności. Najłatwiej przedstawić waluty cyfrowe w postaci kluczy. Są to ciągi znaków, które zawierają informacje o przechowywanych walutach. Istnieją dwa podstawowe klucze – klucz prywatny i publiczny. Ten pierwszy nie powinien być dostępny dla osób trzecich. Klucz publiczny to ogólnie dostępny adres. Można na niego przesyłać bitcoiny i inne waluty.

Portfele elektroniczne 

Portfele elektroniczne to urządzenia lub programy, które przechowują kryptowaluty. Mogą to robić na komputerze, telefonie lub być osobnym sprzętem specjalnie przeznaczonym do trzymania bitcoinów. Portfele występują w kilku formach:

  • mobilne portfele – można je pobrać na telefon lub przenośne urządzenie elektroniczne. Wygodnie jest nosić je ze sobą, w razie konieczności można je zabezpieczyć za pomocą programów szyfrujących. W ten sposób używa się telefonu do płatności walutami cyfrowymi. Programy korzystają z wytworzonych kodów, które służą do przesyłania danych.
  • portfele w chmurze – ich zaletą jest brak sytuacji, w której traci się kryptowaluty przez awarię komputera. Portfel w takiej postaci jest trzymany na dyskach serwerowych, które są bardzo bezpieczne.
  • portfele sprzętowe – to urządzenia zaprojektowane do trzymania bitcoinów i wielu innych kryptowalut. Zaprojektowano je tylko do przechowywania kluczy. Można je wykorzystać podpinając portfel pod wejście USB w komputerze.

Portfele papierowe 

Portfele papierowe mają tę przewagę nad elektronicznymi, że są odłączone od sieci internetowej. Jest to zwykła kartka papieru, na której wydrukowano klucze publiczne i prywatne. To są najcenniejsze informacje. Jest to najpewniejsza forma przechowywania kryptowalut. Pod warunkiem, że nikt nie ma dostępu do klucza prywatnego.

Kupno kryptowalut to dobry pomysł. Jednocześnie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Waluty można kupować na giełdach lub osobiście w kantorach. Warto się zabezpieczać. Można to robić elektronicznie, za pomocą rozwiązań sprzętowych lub w postaci portfeli papierowych. Ta ostatnia forma uchodzi za najbezpieczniejszą.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.