Forum

Rep. Warren Davidson: Musisz bronić pieniędzy, by bronić wolnosci

Cytat

Omawiając regulację walut kryptograficznych w ogóle w przeciwieństwie do Libry, Davidson był bardzo precyzyjny w swoich definicjach taksonomicznych:

Używamy terminu "waluty kryptograficzne", aby odnosić się do wszystkiego w przestrzeni kryptograficznej, która jest niedbałym językiem. Musimy się skupić na tym, jaki jest cel Libry? Jego celem jest bycie walutą. Nie mieszajmy tego z tym, co inne rzeczy w kosmosie chcą robić i jak je regulujemy. Jak patrzymy na Librę, to moim zdaniem zastosowanie testu litmusu taksonomii tokeńskiej".

Davidson doszedł do wniosku, że Libra jest ostatecznie klasyfikowana jako zabezpieczenie, a zatem wchodzi w zakres kompetencji SEC w Stanach Zjednoczonych. Wyjaśnił to jako funkcję wpływu centralnej organizacji na skład Libry. Pierwotnie planowano go jako "koszyk" walut, chociaż David Marcus, szef Calibry, wczoraj zasugerował, że zamiast tego mogą to być stabilizatory w kształcie fiat-pegged.

Mówiąc o klasyfikacji Libry jako zabezpieczenia, Davidson powiedział: "To nie ma nic wspólnego z monetami stałymi. Ma to związek z tym, czy istnieje centralny organ, który może to zmienić". Kongresmen nie był przekonany, że planowany koszyk walut będzie stały i stabilny, otwierając Librę na manipulacje Stowarzyszenia Libra. Cedował, że przewodniczący SEC Clayton ma rację w swojej ocenie tego, jak to czyni Librę raczej zabezpieczeniem niż prawdziwą walutą.

"To zdolność do zniszczenia twojej wartości", powiedział Davidson. "I w tym sensie, kiedy pokładasz całą swoją wiarę w wartość tego żetonu w działaniach władzy centralnej, to właśnie w tym miejscu mam tendencję do zgodzenia się z Jayem Claytonem. Wygląda to bardzo podobnie jak bezpieczeństwo".

Rozwijając kwestię centralizacji Libry, Davidson powiedział: "Sposób, w jaki zaproponowali to zrobić - i fakt, że robi to Facebook - podkreśla mi problem ze scentralizowanymi tokenami". Bitcoin (BTC) pojawił się jako porównanie: "Kimkolwiek jest Satoshi Nakamoto, nie można podawać papierów Satoshi. Nie ma centrali, w której można by wezwać do sądu".

Davidson przypisywał Librze początkowy biały papier na Facebooku z powodu szybkiego wzrostu zainteresowania kryptografią:

To był moment, w którym myślę, że wielu ludzi powiedziało: "Wow, to będzie naprawdę coś, to nie tylko ta dziwaczna nisza". Facebook mówi o robieniu tego na całej planecie, to się zwiększy. To naprawdę podniosło profil sieci blokchain. Myślę, że to świetnie".

Wpisy na forum dyskusyjnym Bitcoin-Trader.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Bitcoin-Trader.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.