Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Oferowane nowe rozwiązanie przechowywania nasion Crypto Seed Storage Solution: Kapsuła ze stali kryptograficznej

Kryptowersja jest młody i jako taki, przychodzi z wieloma problemami, ale także tworzy możliwe rozwiązania dla tych problemów każdego dnia. Jednym z najnowszych długoterminowych słów kluczowych i innych cennych opcji przechowywania danych oferowanych użytkownikom kryptograficznym jest solidna metalowa kapsuła do autonomicznego przechowywania danych w trybie offline bez udziału osób trzecich.

Poza wcześniej dostępną kasetą Cryptosteel, która jest projektowana, produkowana i sprzedawana przez brytyjską i prywatną firmę Sword Ltd., właściciele kryptograficzni mogą teraz również zakupić kapsułę Cryptosteel. Jej twórcy twierdzą, że może ona przechowywać ważne informacje w postaci do 123 znaków i że została zaprojektowana tak, aby przetrwać w ekstremalnych warunkach.

Cryptosteel Capsule jest opisany jako kieszonkowe urządzenie do przechowywania danych cennych dla użytkownika, bez potrzeby stosowania specjalistycznych narzędzi lub zaangażowania osób trzecich. Pojedyncze urządzenie ma 102 mm długości, średnicę 16 mm i jest dostarczane z własnym zestawem płytek ze stali nierdzewnej, które zostały wygrawerowane z każdej strony, a znaki są głęboko wbijane w każdą płytkę. Strona internetowa twierdzi, że "Gdy pożądana sekwencja jest zablokowana w urządzeniu, zasadniczo zyskuje status trwałości poza linią produkcyjną, charakteryzując się odpornością na uszkodzenia fizyczne, w tym pożar, powódź, warunki korozyjne, porażenie prądem elektrycznym i uderzenia spowodowane wypadkami".

Dodatkowo, Cryptosteel Capsule jest podobno kompatybilny z innymi rozwiązaniami zabezpieczającymi waluty kryptograficzne, takimi jak Trezor i Ledger, i jest kompatybilny z większością tajnych algorytmów współdzielenia i generowania kluczy. Witryna podaje ponad 99% pokrycia dla łańcuchów szesnastkowych do 123 znaków i losowych łańcuchów ASCII do 55 znaków, ale także 100% pokrycia dla nich:

BIP39 (nieskrócone 12-słowowe nasiona do odzyskiwania lub 4-literowe skróty 24-słowowych nasion do odzyskiwania)
Shamir Backup SLIP39 (czteroliterowe skróty 20 słownych nasion do odzyskiwania)
Klucze główne BIP32
WIF (format importu portfela) klucze prywatne
Nasiona mnemoniczne (4-literowe skróty 25-słowowych nasion do odzyskiwania).

Wpisy na forum dyskusyjnym Bitcoin-Trader.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Bitcoin-Trader.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.