Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

800+ Firm południowokoreańskie handlujące w krypto mimo "martwego" rynku

Ponad 800 firm południowokoreańskich prowadzi działalność w walutach kryptograficznych, według danych zebranych przez Służby Nadzoru Finansowego (FSS).

Aju News donosi, że komisja parlamentarna poprosiła FSS o ujawnienie, ile firm w kraju posiada korporacyjne rachunki powiązane z wymianą walut w krajowych bankach.

Służby Nadzoru Finansowego przebadały 19 banków komercyjnych w Korei Południowej i odkryły, że obecnie działa ponad 800 korporacyjnych rachunków w walucie kryptograficznej. Oznacza to ogromny wzrost w stosunku do ostatniego badania przeprowadzonego przez Służby Nadzoru Finansowego - w 2015 r., kiedy było ich tylko 156.

Deputowani opozycji wezwali rząd do udzielenia odpowiedzi.

Poseł Bareunmirae Partyjny Yoo Eui-dong powiedział,

"Banki zarządzają transakcjami w walutach kryptograficznych, mimo że rząd oficjalnie nie uznaje walut kryptograficznych za wartościowe. Rząd już od dwóch lat rzuca monetami kryptograficznymi - najwyższy czas, aby podjął decyzję, na czym polegają jego waluty kryptograficzne".

Dane pokazują, że przytłaczająca większość klientów korporacyjnych kont kryptocurrency exchange to klienci bankowi Shinhan Bank, który ma 257 klientów biznesowych.

Na drugim miejscu znalazł się IBK Bank z 136, następnie Kookmin Bank ze 120, Woori Bank ze 115 i KEB Hana Bank z 75. Wszystkie te banki wprowadziły w ostatnich latach broń kryptograficzną i/lub broń biznesową typu blockchain. W pewnym momencie Shinhan miał nadzieję na wprowadzenie usługi przechowywania środków pieniężnych w krypto-walutach - planu, który odłożył na półkę w związku z rozpadem krypto-walutowym rządu Księżyca Jae-in w latach 2017-2018.

Pundits w regionie Azji Wschodniej twierdzą, że biznes w Korei Południowej jest "martwy", o wysokim stopniu nasycenia i "niskiej zmienności". Dovey Wan, partner założyciel kalifornijskiej firmy inwestycyjnej Primitive Ventures, zwrócił uwagę, że chociaż lider rynkowy Bithumb utrzymuje stosunkowo niski profil w swoim kraju, to jednak kontynuuje ekspansję zagraniczną.

Wpisy na forum dyskusyjnym Bitcoin-Trader.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Bitcoin-Trader.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.