Forum

lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

10% biznesu MoneyGram w USA i Meksyku to kryptowaluty

Według szacunków Banku Światowego światowy rynek przekazów pieniężnych w 2016 r. osiągnął wartość 573 mld USD, z czego 422 mld USD trafiło do krajów rozwijających się.

Prosty akt przekazywania pieniędzy z jednego kraju do drugiego - bardziej formalnie nazywany przekazem pieniężnym - jest ekonomiczną wagą rynku, jednak technologia blokchainowa i tak jest gotowa zmienić swoje działania. Już teraz dobrze nadaje się do bezpiecznego transferu jednostek wartości na całym świecie, ta sama technologia, która napędza Bitcoin, ma wielkie implikacje dla światowych firm zajmujących się przekazami pieniężnymi.

Ripple jest jedną z najistotniejszych firm dla tych, którzy patrzą na tę przestrzeń za pomocą soczewki fintech - platforma On-Demand Liquidity i waluta kryptograficzna XRP są częścią głównego nurtu działalności firmy MoneyGram od sierpnia 2019 roku. Przemawiając na scenie na konferencji Ripple's Swell, prezes MoneyGram Alex Holmes pozwolił, by dziś wcześniej polecieć, że 10% działalności jego firmy pomiędzy USA i Meksykiem odbywa się z pomocą firmy Ripple's On-Demand Liquidity.

Puszysta, ale blokowa, pozytywna reklama na stronie internetowej Ripple'a zwraca znacznie większą uwagę na statystyki. To ekscytujące perspektywy, jeśli technologia waluty kryptograficznej może stanowić 10% tego, w jaki sposób duża firma zajmująca się przekazami pieniężnymi prowadzi interesy pomiędzy dwoma krajami, ale kiedy ten kamień milowy został osiągnięty, a ta wartość 10% odpowiada za jaką wielkość całości? Sięgnął po komentarz, Holmes zagłębił się w szczegóły:

"10% odnosi się do platformy ODL (On Demand Liquidity) i reprezentuje procent naszego meksykańskiego wolumenu peso, którym handlujemy. Bierzemy USD i kupujemy meksykańskie peso. Kontynuujemy współpracę z Ripple w celu budowania płynności. Mamy teraz cztery nowe korytarze, które rozpoczynamy, w tym filipińskie peso i australijski dolar. O prawdziwym sukcesie zadecydują inni, którzy dołączą do platformy, więc to dopiero początek".

Wpisy na forum dyskusyjnym Bitcoin-Trader.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Bitcoin-Trader.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.