ETH pod względem nowych aktywnych adresów wyprzedza BTC.

ETH pod względem nowych aktywnych adresów wyprzedza BTC.

Gold bitcoin with microcircuits on a blue background. The concept of cryptocurrency.

ETH pod względem nowych aktywnych adresów wyprzedza BTC.

Od początku roku liczba adresów aktywnych Ethereum wzrosła już prawie o sto pięćdziesiąt procent. Liczba adresów ETH przewyższyła znacznie liczbę adresów BTC i to pomimo ich wzrostu o pięćdziesiąt procent, od samego początku roku.

Według danych, które zostały opublikowane przez monitorującą firmę blockchain – Messari, samego początku roku, liczba adresów aktywnych Ethereum wzrosła dokładnie o sto czterdzieści pięć procent.

Ogromne wzrosty

Wykres ilustruje kilka bardzo znaczących wzrostów. Pierwszy z nich nastąpił tak naprawdę w dniach, które następują po spadkach cen już w połowie marca. W tymże czasie token ETH na skutek wciąż rosnącego zagrożenia pandemią koronawirusa, osiągnął swój roczny najniższy poziom poniżej stu dolarów.

Drugi ogromnym wzrost nastąpił na samym początku czerwca. Przypisać to można wzrostowi nagłemu zdecentralizowanych popularności finansów. Ponieważ sam Ethereum jest stojącą technologią za DeFi. To właśnie skłoniło inwestorów do stworzenia adresów bardziej aktywnych, aby móc tylko uczestniczyć w najnowszym trendzie na kryptowalutowym rynku.

Poza tym, w czerwcu, nowy rekord osiągnęła również liczba adresów, które przechowują ponad 0,1 ETH. Od stycznia roku 2018, kiedy to ETH kosztowało dokładnie 1400 dolarów, to liczba portfeli na których się znajduje więcej niż 0 Ethereum, wzrosła dokładnie o trzysta pięćdziesiąt procent. Bitcoin według danych pochodzących z Messari, osiągnął dużo słabsze wyniki na tymże polu. Niemniej jednak, pomimo liczby znacznie niższej nowych adresów aktywnych, od początku bieżącego roku odnotowały one już wzrost o prawie pięćdziesiąt procent.

Opłaty ETH kontra BTC

Ostatnimi czasy, ETH już wyprzedziło BTC również pod względem samego wolumenu transakcyjnych opłat. Opłaty w sieci Ethereum wzrosły znacząco, w momencie, w którym miało miejsce kilka dosyć „dziwnych transakcji”. Niewielka giełda kryptowalutowa południowokoreańska wtedy przeniosła w sumie 350,55 ETH, za które tak naprawdę zapłaciła około 5,2 milionów dolarów prowizji.

Jak nam pokazują dane z Glassnode, pomimo że same opłaty Ethereum już zdążyły wrócić do samej normalności, po tym skoku jednak nieoczekiwanym, to ich wolumen nadal jest wyższy od BTC. Tylko i wyłącznie 8 lipca, wszystkie te opłaty za transfery wynosiły 875 tysięcy dolarów, podczas gdy prowizje BTC łącznie kosztowały mniej prawie o połowę (czterysta czterdzieści pięć tysięcy dolarów).

Aktualny kurs Bitcoina oraz także innych kryptowalut możemy sprawdzić w takich zakładkach jak: kurs kryptowalut i kurs Bitcoin na stronie bitcoin.pl Miejsce, w którym możemy kupić zarówno Bitcoina, jak i także inne kryptowaluty, to między innymi kryptowalutowa giełda BitBay.net. Jeśli jeszcze nie mamy konta właśnie na BitBay, to z tego artykułu na pewno dowiesz się nieco więcej, a już na pewno dowiesz się jak swoje konto utworzyć. Wszystko jest niezmiernie proste oraz dosyć intuicyjne. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Musimy mieć to na uwadze.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.