Doradca Donalda Trumpa promuje całkiem nowego stablecoina Frax

Doradca Donalda Trumpa promuje całkiem nowego stablecoina Frax

Były doradca Donalda Trumpa – Stephen Moore oraz także jego kandydat do Fed, ogłosił plany wprowadzenia całkiem nowego stablecoina o nazwie Frax, który ma być na świecie pierwszą oraz w pełni zdecentralizowaną walutą globalną.

W poniedziałek, Stephen Moore ogłosił plany, które dotyczą nowej kryptowaluty, która powiązana będzie z amerykańskim dolarem. Dzięki temu właśnie ma być o wiele bardziej stabilna, a niżeli inne stablecoiny. Nowa waluta na celu ma wyeliminować wszelkie koszty walutowych transakcji oraz jednocześnie zmniejszyć walutami manipulację, co jest powszechne obecnie na całym świecie.

Stephen Moore skomentował wpływ możliwy stablecoiów na finansowe rynki. Zapowiedział. że wkrótce centralne banki odczują konkurencję ze strony walut prywatnych jak na przykład Frax. Dni monopolu rządowego na emisję pomiędzy pieniędzmi przez centralne banki dobiegną niebawem końca.

Dodał także, że waluty z samego zamierzenia wartość swoją mają zachować. Biorąc jednocześnie spadek gwałtowny wartości co po niektórych z nich oraz także walkę z hiperinflacją w naprawdę wielu krajach, potrzebują globalnej waluty o wartości stabilnej, która przyniesie konsumentom, przedsiębiorstwom oraz inwestorom niezwykłe korzyści.

Stephen Moore jest znanym ekonomicznym komentatorem oraz byłym doradcą Donalda Trumpa, nominowanym przez niego na samo stanowisko członka zarządu Fed, a więc Rezerwy Federalnej. Jednak nominację cofnięto.

Frax oraz inne stablecoiny

Frax w odróżnieniu od stablecoinów opierał się będzie na rezerwie ułamkowej, oznacza to, że byłby powiązany z samą wartością dolara, ale niekoniecznie jeden do jednego, jak innego rodzaju stablecoiny. Mechanizm tak naprawdę jest podobny do sposoby, w którym centralne banki odkupują obligację poprzez samą emisję długu.

Projekt opierać się ma na samych algorytmach zbierania odsetek oraz także pożyczania rezerw. Dzięki temu wartość Frax związana zostanie z dolarem, co powinno z kolei utrzymać cenę stabilną waluty. Jak twórcy twierdzą, te pożyczki mają być udzielane w ramach samego blockchain, eliminuje to potrzebę posiadania centralnego banku oraz zapewnia właścicielom waluty poufność całkowitą w sposobie samego wydawania środków. Użytkownicy waluty jak najbardziej będą mogli wykonywać transakcje za pomocą tokena i to bez żadnych obawy o zamknięcie, prywatność czy także bankructwo rządu. Najważniejsze jednak są cenowe manipulacje.

Czy Frax ma w ogóle szansę na sukces?

Frax nie jest projektem pierwszego typu. Rok wcześniej głośno było o projekcie Basis, który dokładnie zebrał sto milionów dolarów, aby stworzyć rezerwę ułamkową, która jest wsparta serią skomplikowaną sprzedaży obligacji. Przez działania regulacyjnych organów projekt upadł jednak.

Twórcy Frax nie zniechęcają jednak się porażką Basis. Za sukcesem ich projektu przemawiać ma doświadczenie Moore oraz także specjalistyczna wiedza Benko. Czas pokaże jak będzie to wyglądało w niedalekiej przyszłości. Powinniśmy to mieć na uwadze.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.