Do 2021 Bitcoin będzie w każdym portfelu inwestorów

Do 2021 Bitcoin będzie w każdym portfelu inwestorów

Choć rynek kryptowalut to już nie tylko Bitcoin, ale też dziesięć lat obecności na rynkach, to kryptowluty wciąż nie są w stanie do siebie przekonać sporej grupy odbiorców. Trend ten jednak się odwraca i widać, że z biegiem lat poszerza się grono osób dostrzegając korzyści kryptowalut. Współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets zarządzającej kryptowalutami Anthony Pompliano to także znany amerykański inwestor, który twierdzi, że Bitcoin już niedługo znajdzie się kluczowym środkiem płatniczym dla każdego inwestora instytucjonalnego.

Znajdujemy się w punkcie zwrotnym

Pompliano odniósł się do obecnej roli kryptowalut w wywiadzie udzielonym CNBC. Stwierdził, że obecnie mamy do czynienia z trendem, gdy praktycznie co tydzień ma miejsce rozbudowa infrastruktury związanej z Bitcoinem (BTC), a także tej szerszej z samym rynkiem kryptowalut.

Mając na uwadze konkretne perspektywy jakie wiążą się z Bitcoinem, Pompliano odniósł się także do ciągle powiększającej się sfery bezpieczeństwa oraz poprawie wsparcia sieci. Zwrócił także uwagę na zatwierdzenie jakie miało niedawno miejsce przez organy regulacyjne giełdy. Długo wyczekiwana platforma służąca rozliczaniu zobowiązań fizycznych i terminowych w Bitcoinach otrzymała poparcie operatora nowojorskiej Intercontinental Exchange. W kontekście tych wydarzeń, Pompliano jest skłonny stwierdzić, że im więcej budowanej jest infrastruktury, wokół tego przedsięwzięcia, tym większe prawdopodobieństw, że platformy kryptowalutowe pozostaną z nami na dłużej [….] obecnie znajdujemy się w punkcie zwrotnym, w którym to Bitcoin może zostać na stałe. Na tyle długo, że ostatecznie będzie można go odnaleźć w portfelu każdego inwestora instytucjonalnego.

Cena Bitcoina wzrośnie do 100 tys. USD w 2021 r.

Warto odnotować wypowiedź Pompliano z czerwca sugerującą jak będzie wyglądać przyszłość najbardziej rozpoznawalnej kryptowaluty. Wedle jego informacji Bitcoin będzie rósł nawet przez półtorej roku. Także w lipcu Pompliano informował o tym, że wedle jego przypuszczeń Bitcoin przekroczy wartość 30 tys. dolarów amerykańskich tego roku, a w kolejnym będzie sukcesywnie wzrastać nawet do 100 tys.

Podczas programu w telewizji CNBC, którego gościem był właśnie Pompliano, gospodarz Joe Kernen nie podzielał jego optymizmu określając jego zapędy jako nazbyt ambitne. Pompliano natomiast skupił się na wyszczególnieniu czynników, które będą miały kluczowe przełożenie by niedługo mówić o załagodzeniu ceny tej najstarszej z kryptowalut.

Odniósł się do regulacji, która pierwotnie mogłaby odstraszać. Po drugie stwierdził, że bez względu na stan infrastruktury sieciowej – właścicieli Bitcoina jest nadal zbyt mało na świecie, a wielu z nich wciąż nie ma wiedzy na temat tego czym jest i jak właściwie działa waluta Bitcoin.

Zwrócił również uwagę na utrudniony zakup aktywów jako jedną z istotniejszych barier wymagającą przełamania by w końcu moneta osiągnęła swój prognozowany potencjał.

Jak się okazało prognoza dostarczona przez Pompliano na temat ceny 100 tys. za rok 2021 r. wiązała się głównie z wpływem przyszłorocznego halving, czyli tzw. zmniejszeniem nagrody za wydobycie waluty o połowę.

Pompliano wypowiedział się także o ciągle rosnącej legitymizacji działań w przestrzeni kryptograficznej, pojawieniu się kapitału instytucjonalnego w kryptowalutach oraz zauważalnych wysokich obrotach i klimacie niestabilności w skali globalnej, co jego zdaniem może pomóc Bitcoinowi w określeniu go jako aktywo “bezpiecznej przystani”. Sam stwierdził też, że inwestowanie 50% majątku w wirtualną walutę nie jest obecnie ani trochę ryzykowne.

Join the discussion

3 komentarze

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.