Dlaczego Tether pozostanie liderem kryptowalut?

Dlaczego Tether pozostanie liderem kryptowalut?

Tether (USDT) pozostanie najpopularniejszym stablecoinem pośród podmiotów, które handlują kryptowalutami. Co jest bardzo ciekawe pod względem samego transakcyjnego wolumenu przewyższa nawet samego Bitcoina (BTC).

USDT stablecoinem o udziale najwyższym w rynku

Jak się okazuje Tether wciąż pozostaje stablecoinem o udziale najwyższym w rynku. On wynosi aż 83,44%. Najciekawsze jest to, że tożsame monety mu, posiadające zabezpieczenie pełne, określone są mianem tak zwanego – fiat off-ramp, to ich podaż maleje z kolei.

Mimo, że wiele osób się spodziewało awarii rychłej Tethera, jak dotąd jego kurs jak najbardziej ma się dobrze. Można tu śmiało stwierdzić, że rzeczą najgorszą, która USDT spotkała, był już spadek do 0,94 dolarów. Do niego doszło podczas prawdziwego epizodu paniki z dnia pierwszego kwietnia 2017 roku.

W roku 2019 Tether zwiększył podaż swoją z dwóch miliardów monet do jakiś 4,108 miliarda. Dodać również warto, że wielowarstwowe monety przeniesione zostały do sieci Ethereum. To spowodowało zaś, że one się stały jeszcze tańsze oraz rzeczywiście łatwiejsze do transferu.

Tether się koncentruje obecnie na naprawdę wielu rynkach. W ten właśnie sposób ułatwia arbitraż między innymi. Widzimy zatem, że USDT się przeciwstawił sceptykom, jak się dotąd udało mu się przetrwać, a do tego także zwiększyć samą płynność rynków kryptowalutowych.

Tether posiada zastosowanie coraz szersze

Przejście do sieci nowych oznacza to, że Tether może jak najbardziej funkcjonować na większej ilości rynków. Przykładem jest chociażby przeniesienie 18,7 procent monet USDT na sam blockchain firmy TRON.

Jedną z zalet głównych tego stablecoina jest na pewno jego coraz to szersze zastosowanie. Przykładowo ostatnimi czasu nawet NiceHash korzystać zaczął z USDT, aby realizować swoje transakcje wewnętrzne. Chociaż Tether nie wykazuje kompletnie natychmiastowych cenowych pomp, zauważyć warto, że aktywność jego pozostaje wciąż dosyć blisko skorelowane z ruchami Bitcoina.

Należy także tu wspomnieć także o wszelkich oskarżeniach o manipulację właśnie rzuconych w stronę Tether Inc. Oczywiście ta firma kompletnie zaprzeczała wszelkich zarzutom skierowanym w jej stronę.

Niektóre źródła także donoszą, że jednak Chiny są obecnie punktem najważniejszym, w którym jest wykorzystywany Tether. A skąd to wynika? Otóż stablecoin ten stanowić może narzędzie do transferu bez żadnych ograniczeń oraz cenzury. Obywatele Państwa Środka w zasadzie każdego dnia przenoszą grube miliony dolarów w USDT, w celu unikania kontroli ścisłej kapitału.

Wtrącić tu należy, że ten kraj narzuca ograniczenia zakupu walut obcych do pięćdziesiąt tysięcy dolarów rocznie. W przypadku tym kryptowaluty stają się metodą ulubioną handlowców do omijania regulacji takich. A dlaczego obywatele chińscy wykorzystują Tethera, a nie tak naprawdę Bitcoina? Otóż z tego właśnie względu, że USDT nie ma żadnych ograniczeń, co do samej wielkości transakcji, zdaniem masy osób również zmienność jego kursu jest dużo mniejsza, a niżeli w przypadku BTC.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.