Dlaczego Monero jest wycofywane ze znanych giełd jak BitBay i innych?

Dlaczego Monero jest wycofywane ze znanych giełd jak BitBay i innych?

Monero to najpopularniejszy private coin, dlaczego więc wycofywany jest ze znanych giełd jak BitBay? Co warto wiedzieć o tej kryptowalucie i jakie jeszcze private coiny są dostępne na giełdach? Przedstawiamy podstawowe informacje.

Czym jest Monero?

Monero (XMR) uznawane jest za najbardziej anonimową kryptowalutę na świecie, została ona skonfigurowana w taki sposób, aby całkowicie ukrywać informacje o danej transakcji. Dane wejściowe mieszane są tutaj z innymi danymi, dzięki czemu zarówno nadawca, jak i odbiorca nie może zostać zidentyfikowany. Właśnie ta anonimowość sprawiła, że Monero zyskało tak ogromną popularność, szczególnie wśród większych inwestorów, którzy cenią sobie prywatność. Jednak ogromna anonimowość kryptowaluty Monero posiada też sporo wad, które doprowadziły do tego, że wycofano ją m.in. z tak znanej giełdy jak BitBay. A co było tego głównym powodem? Jaka jest ciemna strona Monero?

Dlaczego znane giełdy wycofują Monero?

Tak anonimowa kryptowaluta uwielbiana jest nie tylko przez inwestorów, ale również przestępców, hackerów. Monero coraz częściej zaczęto wykorzystywać do prania brudnych pieniędzy, a także do finansowania terroryzmu.

Co z kolei doprowadziło do decyzji większych giełd o zamknięciu rynku Monero – w przypadku udowodnienia braku reakcji na takie działania przestępcze, giełda mogłaby mieć spore problemy. Jednak ta kryptowaluta nadal jest dostępna na niektórych giełdach, ponadto Monero można kupić w kantorach kryptowalut (kantorbitcoin.pl). Mimo decyzji BitBay i innych znanych giełd, nadal cieszy się ona ogromną popularnością, co potwierdza jej kapitalizacja oraz dzienny wolumen. Jest to ciekawe szczególnie ze względu na to, że Amerykański Urząd Podatkowy ogłosił wysoką nagrodę dla osoby, której uda się rozpracować rozwiązanie, które umożliwiłoby śledzenie transakcji Monero.

Monero i inne kryptowaluty zapewniające anonimowość

Oprócz Monero istnieją jeszcze inne kryptowaluty, które również zapewniają prywatność swoim użytkownikom. Należą do nich Dash, Zcash, Verge i Komodo. A co warto wiedzieć o każdej z nich?

Dash to jedna z popularniejszych (wymienionych wyżej) kryptowalut, powstała w 2014 roku i zapewnia prywatnoś

poprzez miksowanie. Jednak w przeciwieństwie do Monero nie jest całkowicie anonimowa. Dash jedynie łączy różne transakcje w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa identyfikacji użytkowników.

Z koeli Zcash to kryptowaluta, która wykorzystuje technologię ochrony prywatności zk-SNARK.

Może więc ukryć adres nadawcy, odbiorcy, a także kwotę transakcji. Warto jednak pamiętać, że Zcash wykorzystuje stosunkowo nową formę kryptografii, więc nikt nie może zagwarantować, że w jej systemie nie ma błędów. A co warto wiedzieć o Verge? Sieć blockchain tej kryptowaluty, która zawiera rejestr wszystkich transakcji jest publiczna, jednak adresy użytkowników, którzy dokonują operacji są ukryte. Z tego tez powodu Verge również jest zaliczany do grona private coinów.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.