Dlaczego Bitcoin w najbliższym czasie będzie drożał? 

Dlaczego Bitcoin w najbliższym czasie będzie drożał? 

Dział Global Markets Strategy przedsiębiorsrwa JP Morgan przedstawił raport, który odnosi się do kursu Bitcoina. Zdaniem ekspertów w najbliższym czasie ta kryptowaluta będzie odnotowywała sukcesywny wzrost.

JP Morgan wskazuje przyszłość Bitcoina

Firma JP Morgan jest uznawana za jedną z największych korporacji na rynku bankowości. Z opracowanego przez nich raportu wynika, że posiadacze Bitcoina mają nielada powód do radości. Raport wskazuje, że w najbliższym czasie Bitcoin będzie odnotowywał długoterminowy wzrost swojej wartości. Specjaliści podkreślają, że jego wartość będzie znacząca. Raport ukazał się niemal bezpośrednio po tym jak użytkownicy PayPala uzyskali zgodę na kupowanie i sprzedawanie aktyw kryptograficznych. Odnosi się to m.in. do Bitcoina, czy też Ethereum.

Analitycy dostrzegają problem, który dotyczy sporej luki pomiędzy wycena Bitcoina i złota. W społeczeństwie krąży przekonanie, że prawdopodobnie aż 2,6 biliona USD jest przechowywane w funduszach ETF oraz w sztabkach złota. Z kolei kapitalizacja rynkowa BTC nie zmieniła swojej wartości i nadal znajduje się na poziomie wynoszącym około 240 miliardów USD.

Dlaczego Bitcoin w najbliższym czasie będzie drożał?

Bezpośrednie przyczyny wzrostu wartości Bitcoina są bardzo dokładnie wyjaśniane przez bank.

Bank w pierwszej kolejności wskazuje, że wartość Bitcoina musi wzrosnąć aż 10 krotnie, ponieważ pozwoli mu to na dopasowanie się do dokonanych inwestycji w złoto, które mają miejsce w sektorach prywatnych. Przyczynia się do tego również fakt, że kryptowaluty charakteryzują się wysoką użytecznością. Następnym argumentem, który wyjaśnia tę sytuację są upodobania millenialsów. Zdecydowanie bardziej wolą inwestować w kryptowaluty niż w złoto.

Kolejnym powodem są trudności w przesyłce złota, wymagane jest wówczas fizyczne przewiezienie złota, co w obecnych czasach dodatkowo komplikują utrudnienia w związku z pandemią koronawirusa. Bitcoin jest cyberwalutą, dlatego wszystko dzieje się przy pomocy sieci. Przykładowo, transakcja Bitcoina o wartości 1 miliarda USD jest o wiele łatwiejsza do wykonania, niż ma to miejsce w przypadku sztabek złota o tej wartości.

Analitycy tego banku wyjaśniają również, że wzrost wartości kryptowalut spowodowany jest również funkcją magazynowania bogactwa jaką pełnią. Jednocześnie mogą stanowić bardzo praktyczny środek płatniczy. Decyduje się na ten krok coraz więcej firm, dlatego czym więcej osób będzie decydowało się na wykorzystanie kryptowalut jako środka płatniczego, tym jego wartość i użyteczność będzie wzrastała.

Warto pamiętać, że Bitcoin jest z nami od niedawna. Dopiero rozwija się że swoją infrastrukturą, a także schlebia sobie nowych posiadaczy. Zdaniem portalu Cointelegraph raptem 7% Amerykanów miało wcześniej Bitcoina.

Jednym z problemów, który znacząco ogranicza łatwość transakcji kupna sprzedaży kryptowalut jest brak dokaladnych regulacji na rynku odnoszących się do wymiany kryptowalut. Jednym z przykładów państw jedt m.in. Kanada. Dla Banków poza sferą aktualnych czynności pozostaje opieka nad aktywami kryptograficznymi.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.