Czym kierować się w wyborze najlepszej giełdy cyfrowej Bitcoin?

Czym kierować się w wyborze najlepszej giełdy cyfrowej Bitcoin?

Bez dwóch zdań znajomość podstawowych zasad handlu Bitcoinem (BTC) okazuje się kluczowa w początkowej fazie przygody z tą walutą cyfrową. Nie mniej istotny jest również umiejętny dobór giełdy kryptowalutowej.

Na giełdzie walut cyfrowych dokonujemy wszystkich operacji inwestycyjnych. Dlatego też należy upewnić się, że ryzyko związane z poniesieniem ewentualnych strat  jest najmniejsze. W dalszej części artykułu opiszemy najistotniejsze kwestie które warto mieć na uwadze.

Handel walutami cyfrowymi to zdecydowanie więcej niż regularne monitorowanie obecnych kurów kryptowalut. By rzeczywiście móc czerpać z niego zyski należy mieć na uwadze najdrobniejsze szczególiki, które będą determinować rentowność naszych operacji. Kluczową decyzją, który musi podjąć każdy trader jest właśnie trafny wybór giełdy kryptowalutowej.

Giełda polska czy zagraniczna?

Wybierając giełdę na której zamierzamy przeprowadzać swoje transakcje warto zaczerpnąć informacji czy jest on polska czy też zagraniczna. Główną korzyścią giełd polskich jest handel wirtualnymi monetami przy użyciu rodzimej waluty. W przypadku giełd zagranicznych handel odbywa się przy wykorzystaniu innej waluty. Dlatego też często może to generować dodatkowe koszta związane z przewalutowaniem środków.  Dodatek dochodzi jeszcze aspekt czasu wynikający z oczekiwaniem na zaksięgowanie środków. W niektórych przypadkach wspomniana operacja zajmuje nawet kilka dni. Dlatego też korzystanie z lokalnej giełdy jest zarówno szybsze, jak i wygodniejsze.

Jak powinny przebiegać wpłaty na giełdzie?

Przeprowadzanie operacji na giełdzie powinno odbywać się w jak najprostszy sposób. Dlatego też warto sprawdzić w jakiej formie można dokonywać wpłat. Gdy już posiądziemy taką wiedzę wybieramy to co jest dla nas najbardziej odpowiednie. Co do zasady zakup Bitcoinów (BTC) czy też innych walut cyfrowych powinien przebiegać szybki i bez komplikacji. bolesny.

Koszta związane z korzystaniem z giełdy

Korzystanie z giełdy walut cyfrowych wiąże się z kosztami w postaci opłat oraz prowizji. Szukając odpowiedniej platformy należy wybrać taką, która nie ma zbyt wygórowanego cennika. W tym celu warto zapoznać się z tabelą opłat umieszczoną na jej stronie.

Ile czasu zajmuje transfer zakupionych walut cyfrowych?

Wybierając giełdę, warto również dowiedzieć się ile trwa transfer waluty cyfrowej po jej zakupie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że może ona zająć nawet kilka dni. Równie istotną kwestią jest zweryfikowanie czy interesująca nas giełda oferuje zblokowanie ceny Bitcoina (BTC) w momencie przeprowadzania przez nas transakcji. To niezwykle istotne, aby nasze konto zostało obciążone kwotą, za którą rzeczywiście zakupiliśmy walutę cyfrową.

Anonimowość użytkowników

Bitcoinowi (BTC) przyświecała idea anonimowości. Niestety jej całkowite zachowanie w trakcie przeprowadzania transakcji nie jest zazwyczaj całkowicie możliwe.  Dlatego też warto upewnić się, że handel na wybranej przez nas platformie odbywa się zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Mamy tu na myśli zarówno KYC, jak i AML. Korzystanie z giełdy kryptowalutowej obchodzącej wymogi prawne wiąże się z ryzykiem z inwestycyjnym, a operowanie na niej kapitałem może zakończyć się najzwyczajniej w świecie problemami.

Aspekty związane z bezpieczeństwem

Wybrana przez nas giełda powinna mieć wysoki profil bezpieczeństwa. Jeżeli platforma działa na stronie opartej na protokole HTTPS to mamy swoistą gwarancję ochrony. W innych sytuacjach powinniśmy raz jeszcze rozważyć możliwość wyboru innej giełdy. Oprócz protokołu należy także przyjrzeć się np.procesowi weryfikacji logowania oraz opiniom innych użytkowników na jej temat.

Join the discussion

2 komentarze

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.