Chętni na bitcoina dostali nowe opcje inwestycyjne – wzrost 20%

Chętni na bitcoina dostali nowe opcje inwestycyjne – wzrost 20%

W nowym roku bardzo dużą popularnością wśród inwestorów cieszy się najpopularniejszy spośród kryptowalut, bitcoin. W przeciągu dwóch tygodni kryptowaluta zyskała na wartości ponad tysiąc dolarów amerykańskich i jest wyceniana najwyżej od listopada ubiegłego roku.

Po pierwszej połowie roku, kiedy kryptowaluty zaczynały odżywać, druga połowa roku 2019 nie była już dla nich najbardziej udana, a w niektórych sytuacjach można nawet pokusić się o stwierdzenie, że była katastrofalna. Król kryptowalut, bitcoin, będący odzwierciedleniem popytu na niego samego, jak i na altcoiny stracił na wartości kilka tysięcy dolarów, jednak początek roku 2020 zdaje się przynosić zwrot w sytuacji na kryptowalutowym rynku, a jak na razie bitcoin jest jedną z najlepszych inwestycji biorąc pod uwagę nie tylko kryptowaluty, ale jakiekolwiek dostępne inwestycje na świecie.

Koniec grudnia roku 2019 to kurs bitcoina na poziomach ok. 7200 dolarów amerykańskich, obecny kurs jest już znacznie wyższy i zaczyna dobijać do 8500 dolarów, zapewne kolejnego punktu oporu kryptowaluty. Jest to poziom o tyle wysoki, że nie notowano podobnego od listopada ubiegłego roku, a w realnym spojrzeniu na portfel, oznacza to zysk dla inwestorów posiadających bitcoina o niemal 20 procent.

Nowe opcje na bitcoina od CME Group

Ostatnie godziny inwestycji w bitcoina to wzrost na poziomie około pięciu procent. Co spowodowało wzrosty kryptowaluty, może nie bardzo gwałtowne, ale jednak znaczne?

Głośno o kryptowalucie, o ile można tak się wyrazić o bitcoinie, który jest znany chyba wszystkim ludziom na świecie oprócz Sentinelczyków, zrobiło się za sprawą wprowadzenia nowych instrumentów finansowych powiązanych właśnie z królem kryptowalut. Nowe opcje wprowadziła na rynek CME Group, zajmująca się handlem wszelkimi instrumentami inwestycyjnymi z dostępnych na planecie, z naciskiem na różnorakie opcje futures, np. na kukurydzę, ropę, czy obecnie właśnie nowe na bitcoina. Inwestorzy zaś są już tak uwarunkowani, że nieważne jest, iż można handlować danym walorem bez przeszkód w dostępnych formach, każda nowa opcja bowiem wzbudzi ich zainteresowanie i wywoła wzrost popytu na dany walor na rynkach.

Jak skomentował cytowany przez agencję Bloomberg Vijay Ayyar, ekspert giełdy Luno, tak, jak wspomniano wyżej, wprowadzenia nowych opcji stało się dodatkowym motorem dla wzrostu notowań najstarszej kryptowaluty świata. Ekspert uważa również, że to nie koniec wzrostów, ale przeciwnie, że moze to być początek trwałego i długotrwałego wzrostu nie tylko na bitcoinie, ale również na innych kryptowalutach.

Ponadto prognozuje on, że po sforsowaniu punktu oporu na wartości 9500 dolarów amerykańskich za bitcoin, kryptowaluta może bardzo mocno i gwałtownie podlegać zmianom kursu. Przy tym ekspert uważa, że niekoniecznie muszą to być zmiany na plus, gdyż równie dobrze może dojść do gwałtownych spadków. Jednakże, jeżeli dojdzie do wzrostów i to spektakularnych, będzie można mówić o udowodnieniu przez bitcoin jego siły.

Join the discussion

2 komentarze

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.