Central Bank Digital Currency (CBDC) zaczęła odliczanie do startu

Central Bank Digital Currency (CBDC) zaczęła odliczanie do startu

Jak donoszą najnowsze informacje pochodzące z niepotwierdzonych źródeł, Chiński Bank Ludowy nosi się z zamiarem wypuszczenia pierwszej rundy swojej nowej waluty cyfrowej. Jej robocza nazwa to Central Bank Digital Currency (CBDC)  oznaczająca w wolnym tłumaczeniu nic innego jak walutę cyfrową banku centralnego.

Z informacji udostępnionych przez dziennik China Daily, jak wszyscy wiemy należący do Chińskiej Partii Komunistycznej, prace związane z emisją i dystrybucją CBDC są już praktycznie na ukończeniu. Potentaci zajmujący się sprzedażą internetową czyli między innymi Alibaba oraz firma Tencent razem z pięcioma organizacjami o charakterze bankowym zostaną wydane wszelkie dyspozycje związane z jej dystrybucją.

Za dystrybucję CBDC będą całkowicie odpowiedzialne odgórnie wyznaczone instytucje

27 sierpnia bieżącego roku na łamach magazynu Forbes ukazała się informacją nawiązująca swoją treścią do wypowiedzi Paula Schulte. Który to jeszcze całkiem niedawno zajmował jedno z kierowniczych stanowisk w China Construction Bank. Kolejnym źródłem informacji opublikowanych przez Forbs była anonimowa osoba zaangażowana w pracę nad projektem CBDC. Paul Schulte utrzymuje, że pierwszymi beneficjentami, którzy wejdą w posiadanie nowej chińskiej waluty cyfrowej będą:

  • Alibaba
  • Tencent
  • China Construction Bank
  • Industrial and Commercial Bank of China,
  • Bank of China
  • Agricultural Bank of China
  • Chińskie Stowarzyszenie Bankowe Union Pay.

Wymienione powyżej instytucje zostały wyznaczone i będą całkowicie odpowiedzialne za dystrybucję nowej waluty zarówno wśród chińskich obywateli jak i chińskich firm. W niedalekiej przyszłości Chiński Bank Centralny planuje także udostępnienie swojej nowej waluty cyfrowej wszystkim osobom zainteresowanym i skorym do jej zakupu również poza terytorium Chin. Nie wyklucza się nawet możliwości związanych jej dystrybucjią na terenie Stanów Zjednoczonych.

Chińska waluta cyfrowa w blokach startowych, a to wszystko dzięki projektowi Libra

Jak donosi jedno z licznych anonimowych źródeł , z którego to pochodzi większość informacji związanych z nową walutą cyfrową Chin (CBDC), prace dotyczące CBDC są już na takim etapie, na którym dopinana się już przysłowiowy ostatni guzik. Bazując na dostarczonych danych emisja ma się wydarzyć już 11 listopada bieżącego roku.

Powołując się na wypowiedz Yang Donga czyli Dyrektora Centrum Badań do spraw Technologii Finansowej i Cyber Bezpieczeństwa na chińskim Uniwersytecie Renim, publiczne ogłoszenie przez Facebooka decyzji o emisji projektu Libra jedynie przyczyniło się do zmotywowania twórców centralnej waluty cyfrowej (CBDC) do przyśpieszenia i nasilenia wszelkich prac z nią związanych.

A wszystko po to, aby wyprzedzić w tym wyścigu Stany Zjednoczone i wystartować przed zapowiadaną przez Facebook na pierwszą połowę 2020 premierą Libry. Najbliższe miesiące najlepiej zobrazują czy plany Chińskiej Republiki Ludowej będą miały okazję się ziścić. Czy może kolejny raz teoria nie będzie miała okazji zaistnieć w praktyce.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.