Cel Amazonu jest jasny: blockchain

Cel Amazonu jest jasny: blockchain

Cel Amazonu jest jasny: blockchain

Amazon skupia się obecnie na opracowaniu patentu, który pozwoli stworzyć system oparty na blockchainie. System ten umożliwi śledzenie przesyłek poruszających się w związku z jego rozdrobnionym łańcuchem dostaw.

  • Logistyka Amazona w założeniu ma się opierać na blockchainie
  • Urząd dostał od Amazona projekt dotyczący stworzenia systemu umożliwiającego śledzenie przesyłek, celem jest dostosowanie systemu do nowoczesnego rozdrobnienia łańcucha dostaw

Logistyka Amazona skupiona na blockchainie

Tzw. patent Amazona swój początek datuje na dokładnie 26 maja. Pomysł tego projektu opiera się na działaniu certyfikacji rozproszonej księgi. Przygotowany pomysł projektu został zapisany w dokumencie, który wyjaśnia cel tego patentu. Dzięki innowacyjnej logistyce opartej na blockchainie będzie można mieć pewność o prawdziwości oferowanych produktów na platformie Amazona.

Autor tego patentu wyjaśnia w pewnym fragmencie dokumentu, który skupiony jest na bardziej szczegółowym opisie tego nowoczesnego projektu, że wprowadzenie opisywanego systemu poprawi zaufanie zwłaszcza wśród przedsiębiorców, którzy będą mogli śledzić dokładną lokalizację towarów podróżujących po całym świecie. Według twórcy tego patentu, jego proponowany system umożliwiłby łatwą w obsłudze możliwość śledzenie towarów i ich obecnego stanu. Dzięki temu systemowi użytkownicy mogliby mieć podgląd na towary od etapu produkcyjnego aż po końcowe dostarczenie do ich rąk.

Wysłany do urzędu dokument przedstawia również system jako możliwość dla jego uczestników (daje możliwość korzystania producentom, kurierom, dystrybutorom, użytkownikom końcowym lub użytkownikom drugorzędnym), by rejestrowali dane towary w urzędzie certyfikacji. Urząd certyfikacji pozwala na stosowanie pewnych kroków, które zagwarantują wprowadzenie odpowiednich zasad skupionych na testowaniu i certyfikowaniu podróżujących przesyłek. Dzięki tym zasadom urząd certyfikacji będzie posiadać możliwość zapewniania o jakości danego towaru w całym logistycznym rozdrobnionym obiegu. Może on także wprowadzać pewne wymagania certyfikacyjne, które będą świadczyły o dalszej drodze przesyłki lub jej czasowej przerwie.

System, który odnajdzie swoje miejsce w XXI wieku

W dokumencie złożonym w urzędzie wyjaśnione jest działanie obecnych tradycyjnych systemów śledzenia przesyłek. Mają one ograniczone działanie i skupiają się tylko na części całego rozdrobnionego łańcucha dostaw. Zwykle jest ona dostępna dla jego programisty. Twórca pomysłu stworzenia systemu śledzenia towarów opartego na blockchainie jest zdania, że dotychczas działające systemy lub systemy na nich opierane nie pasują do dzisiejszych czasów. Obecnie potrzeba wprowadzenia systemu, który pozwoli na śledzenie towarów w całym rozgałęzieniu logistycznym. Rozdrobniony łańcuch dostaw jest czymś nowoczesnym, a więc należy opatentować system do niego dostosowany, który umożliwi użytkownikom dokładny podgląd całej drogi zakupionego towaru i jakości przebiegu tej drogi.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.