Buffett decyduje się na sprzedaż akcji banków i inwestuje w złoto.

Buffett decyduje się na sprzedaż akcji banków i inwestuje w złoto.

Buffett decyduje się na sprzedaż akcji banków oraz inwestuje w wydobycie złota.

Dokładnie w zeszły piątek Warren Buffett oświadczył, że sprzedaje akcje możliwie największych banków. Zmniejsza on swoje udziały chociażby w JPMorgan Chase & CO (JPM,N), Wells Fargo & Co (WFC.N) oraz także w Goldman Sachs Group Inc. (GS.N).

Barrick Gold Corp – inwestycja w wydobycie

W raporcie, w którym zostały przedstawione spółki została ujawniona także inwestycja, która dokładnie miała miejsce 30 czerwca bieżącego roku. Kwotę opiewającą na 20,9 milinów dolarów zainwestowano w (ABX.TO) Barrick Gold Corp. Jest to w zasadzie jednak z największych działających wydobywczych firm z siedzibą w Toronto. Jej warto opiewa na bardzo dużą kwotę, która wynosi bagatela 563,6 milionów dolarów.

Wydawać by się mogło, że posunięcie Buffett’a jest uważnie i bacznie obserwowane przez inwestorów, którzy szukają wszelkich wskazówek, gdzie dokładnie można zainwestować w sposób intratny swoje środki. Od razu po tym jak Berkshire ujawnił informację o tejże inwestycji, to akcje Barrick Gold wzrosły dokładnie o 3,2 procent. Jest to wzrost naprawę zauważalny oraz imponujący.

JPMorgan oraz Wells Fargo

Berkshire Hathaway swoje udziały w spółce Wells Fargo zmniejszyło bagatela o dwadzieścia sześć procent. Jednocześnie zauważmy, że do 237,6 milionów akcji. Od samego początku roku 2018 Buffett pozbył się już ponad połowy akcji w tejże spółce. Musimy zauważyć, ze sama wartość akcji spadła mocno po wszelkich skandalach, które związane były z traktowaniem niewłaściwych klientów. Niestety miało to ogólny bardzo zły wpływ. Nie ma co się dziwić. Takie oskarżenia nigdy nie przechodzą bokiem, niezauważalne. W JPMorgan Buffetowi zostało dokładnie 22,2 milionów akcji po sprzedaniu 62 procent akcji. Zostały z kolei sprzedane akcje Goldman Sachs w dokładniej ilości 1,8 milionów.

Czy wiemy w co jeszcze zainwestuje Berkshire?

Do końca Buffett nie rezygnuje z bankowego sektora. W jego inwestycyjnym portfelu nadal w dalszym ciągu jest Bank of America Corp (BAC.N), gdzie w ubiegłym miesiącu zainwestował dwa miliardy dolarów skupując dokładnie 11,9 procent udziałów banku o wartości powyżej dwudziestu siedmiu miliardów dolarów.

Bershire do niedawna zakończyło inwestycję w QSR.TO – Restaurants Brands International INC, a więc w spółkę matkę Tim Hortons oraz Burger King. Do tego musimy wiedzieć, że Berkshire posiada także 90 operacyjnych jednostek ubezpieczyciela Geico, lodów Diary Qeen oraz także kolei BNSF Railway.

Jak widzimy wszystko to wygląda naprawdę imponująco. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Naprawdę robi to na nas ogromne wrażenia. A co dokładnie myślicie o ruchach ostatnich Warrena Buffett’a? Zapraszamy serdecznie do komentowania.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania. Na pewno każdy z nas ma inne zdanie na ten temat, ale pewnie możemy na spokojnie o tym podyskutować i obserwować na bieżąco aktualną sytuację. Ruchy Buffett’a naprawdę są bardzo ciekawe oraz intrygujące. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.