BSV (Bitcoin SV) jest najdroższy od sześciu miesięcy

BSV (Bitcoin SV) jest najdroższy od sześciu miesięcy

Wtorkowa sesja na rynku kryptowalut przynosi znaczne umocnienie dwóch kuzynów młodszych oryginalnego Bitcoina. Chodzi o Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash. W efekcie niemal o pięć procent także rośnie kurs BTC testując poziom 8500 dolarów po raz ostatni obserwowany pod koniec ubiegłego roku, w listopadzie.

Bitcoin oraz jego forki idą wyraźnie w górę. Co w ogóle spowodowało na rynku BTC aprecjację?

W momencie samej publikacji artykułu Bitcoin Cash wzrośnie o 5,6 procent oraz testuje wszelkie poziomy powyżej 282 dolarów, z kolei Bitcoin SV zyskuje ponad 16 procent oraz testuje chwilowo pułap 210 dolarów, a sam Bitcoin do swojej wartości dodaje około pięć procent, a i również się znajduje na maksimach listopadowych.

Rajd wtorkowy miał rozpocząć ten ostatni, który bezpośrednio powstał z podziału w 2018 roku Bitcoin Cash.

Zdaniem magazynu Forbes powodem tym mają być informacje najnowsze, które dotyczą postaci kontrowersyjnej przedsiębiorcy australijskiego Craiga Wrighta, który bezpośrednio jest powiązany z BSV oraz w przeszłości wielokrotnie sugerował, że to właśnie on stoi za postacią samego legendarnego Satashiego Nakamoto – twórcę ideai kryptowalut oraz BTC. Na początku nowego tygodnia pojawić się miały doniesienie, które sugerują, że Wright wszedł w samo posiadanie dokumentów, które potwierdzają jego udział w stworzeniu ponad dziesięć lat temu Bitcoina.

W ubiegłym tygodniu sąd amerykański uznać, że Wright ma kilka tygodni na próbę uwolnienia się zamrożonych środków w ramach tak zwanych Tulip Trust, które zawierać mają jedne z pierwszych Bitcoinów, które zostały stworzone w historii. Do tej pory jak na razie Wright podawał, że do nich dostęp jest niemożliwy z uwagi na sam fakt, że część kluczy się znajduje w rękach pośrednika nienazwanego do 3 lutego jednak ma czas, aby je w ogóle odnaleźć.

Wracając jednak do dynamicznych cenowych ruchów na rynku Bitcoina we wtorek, to porównanie oryginalnych wykresów BTC oraz jego dwóch forków jest dostępne poniżej. Czarnym kolorem została zaznaczona zmiana ceny Bitcoina, niebieskim – Bitcoina SV, a pomarańczowym z kolei Bitcoina Cash. Jak widać, od początku tego roku BSV ponad dwukrotnie, zostawiając w tyle pozostałych dwóch konkurentów: Bitcoin SV, Bitcoin oraz Bitcoin Cash – porównanie zmian cen od samego początku roku 2020.

Bitcoin pokonuje 200 EMA oraz testuje właśnie 8500 dolarów. Czy jest to sznasa na wybicie BTC?

Dzięki wzrostom dynamicznym BSV, Bitcoin we wtorek wybija ruchomą średnią 200 EMA oraz także wyznacza nowe, maksima tegoroczne testując poziom 8500 dolarów. Przez BTC co prawda nadal strefa oporów lokalnych oraz bariera psychologiczna 9 tysięcy dolarów wzmacniana jest przez minima z ubiegłego roku z lipca. Jednak aprecjacja pięcioprocentowa rozbudza wszelkie apetyty inwestorów, którzy liczą na powrót do wzrostów Bitcoina.

Warto zauważyć, że ostatni raz BTC się poruszał na siatką ruchomych średnich 50 i 200 EMA w pierwszej części listopada. Może to zatem być oznaką odwracających się w stronę byczą tendencji.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.