Blockchain-Services Network. Blockchain według Chin

Blockchain-Services Network. Blockchain według Chin

Blockchain-Services Network to najnowszy projekt związany z technologią blockchain, wprowadzany przez chińskie władze. Ogłoszony został jesienią ubiegłego roku i ma spełniać główną rolę w rozwoju krajowej strategii. Na początku, państwa i przedsiębiorstwa zachodu niezbyt entuzjastycznie odnosiły się do tego pomysłu, jednak powoli zaczynają dostrzegać ekonomiczny potencjał tego rozwiązania. Co przyniesie przyszłość? Odpowiedź już niedługo, ponieważ oficjalna premiera planowana jest na koniec czerwca.

Cel

Głównym założeniem BSN jest położenie podwalin pod całość infrastruktury, powiązanych ze sobą podmiotów. Pod tą nazwą kryją się samorządy, przedsiębiorstwa i osoby prywatne całego kontynentu azjatyckiego. Z rozwiązań zastosowanych w technologii blockchain ma czerpać także Cyfrowy Jedwabny Szlak. Dzięki temu zniesiona zostanie bariera komunikacyjna między kontrahentami, znajdującymi się na całym świecie.

Założenia BSN

Blockchain-Services Network jest protokołem internetowym, którego zadaniem jest dostarczenie w sposób przejrzysty rozwiązań z zakresu udostępniania danych, zasobów cyfrowych i innych wartości. Jego partnerami zostały m.in. China Mobile czy State Information Center. W jego ramach powstają technologie zarządzania chmurą. Pozwoli to w szybki sposób zwielokrotnić ilość obliczeń w strefie chmur. W tej kwestii BSN ma czerpać z doświadczeń takich potęg rynkowych jak Microsoft, Google Cloud, Baidu Cloud, China Telecom, China Unicom czy China Mobie. Przyniesie to korzyść każdemu zaangażowanemu przedsiębiorstwu, któremu będzie łatwiej pozyskiwać uzyskiwać usługi należące do tej kategorii.

Rozwój blockchain w Chinach

Inicjatorzy BNS zapowiada, że technologia osiągnie bardzo duży zasięg. Sprzyjają temu rozległe węzły miejskie w Państwie Środka a także zaangażowanie największych graczy z branży telekomunikacyjnej. Projekt ten ma połączyć najważniejsze ośrodki w kraju. Plan rządu zakłada także powstanie szeregu różnych aplikacji, dzięki którym obywatele będą mogli korzystać z różnego typu usług, m.in. opłacać rachunki. Powstanie Blockchain-Services Network jest pierwszym krokiem do wdrożenia koncepcji inteligentnych miast. Program umożliwia także zbudowanie innych nowoczesnych technologii, w tym integrację pionową przetwarzania danych w chmurze, wykorzystanie sieci 5G, wdrożenie koncepcji internetu rzeczy, położenie szczególnego nacisku na sztuczną inteligencję i inne przyszłościowe kwestie.

Projekt BSN może pomóc wszystkim podmiotom gospodarki światowej. Za jego pomocą zostanie usprawniony proces handlu i ułatwione zostanie prowadzenie biznesu. A to wszystko odbędzie się bez ingerencji osób trzecich i innych kwestii, mogących rodzić podziały. Szczególnie przydatne może się to okazać podczas trwającej pandemii koronawirusa, gdy coraz więcej spraw jest załatwianych zdalnie. Duży nacisk zostanie położony na handel transgraniczny, który obecnie przeżywa regres. BSN jest uważany za to rozwiązanie, które pomoże połączyć wszystkie gospodarki cyfrowe działające na całym świecie.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.