Blockchain dla dzieci – zbiórka na Zrzutka.pl

Blockchain dla dzieci – zbiórka na Zrzutka.pl

Portal, który jest szczególnie znany ze zbiórek charytatywny, zasłynął z rozpowszechnienia nietypowej inicjatywy edukacyjnej. Zbiór śmiesznych wierszyków, obejmujących tematykę matematyczną oraz nowych technologii pod nazwą „Bajki o Cyferce”, umożliwia przybliżenie dzieciom, a także dorosłym, tematyki związanej z naukami ścisłymi. Autorzy nawiązali do technologii blockchain.

Przybliżenie i zapoznanie najmłodszych z tą tematyką wymaga wsparcia finansowego, stąd wychodzi prośba do Internatów. Inicjatorzy projektu proszą o przekazywanie środków umożliwiających pełną realizację projektu.”Bajki o Cyferce” stwarzają możliwość przedstawienia dzieciom cyfr oraz kluczowych działań matematycznych. Jednocześnie rodzice mają okazję do zapoznania się z tematyką Nowych Technologii, która przedstawiona jest w prostym języku.

Blockchain w dziecięcym języku

Wstępne założenia zakładają, że książka ma być wydana w wersji papierowej oraz elektronicznej. Ponadto autorzy planują wydanie w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Książka ma być przyozdobiona interesującymi obrazkami. Zgromadzenie dodatkowych środków pieniężnych umożliwi wzbogacenie wersji cyfrowej o ciekawe animacje. Inicjatorzy przekonują, że matematyka to dziedzina, która jest piękna oraz stwarza ogromne możliwości do zabawy a wiedza matematyczna ułatwia poznanie podstaw i tajników nowych technologii.

Kilka słów o Fundatorce oraz Fundacji

Inicjatorem projektu jest fundacja BuildingBlocks. Na temat fundacji wypowiedziała się Izabella Murawska Deneau, która po 15 latach pracy w sektorze finansowym podjęła zatrudnienie w firmie technologicznej. To miejsce stworzyło jej okazje do współpracy z programistami blockchain oraz uzyskania świadomości, że dzieci już od najmłodszych lat powinny poznawać nowe technologie. Wiedza przedstawiana przez specjalistów pozwolili także ich rodzicom na pozyskanie nowych kompetencji oraz zniwelowanie ryzyka wystąpienia wykluczenia cyfrowego.

Założycielka fundacji wskazuje, że skupia w jednym miejscu specjalistów oraz pasjonatów nauk ścisłych. Wiele osób pracuje nad tym, aby stworzyć produkty edukacyjne, które rozbudzą u uczniów ciekawość oraz zainteresowanie nieznanymi, nowymi technologiami.

Fundacja BuildingBlocks przekonują, że w ich ocenie konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego podejścia i narzędzi, które znacząco przybliżą, nawet największym laikom, tematykę nowych technologii. Celem nadrzędnym fundacji jest stworzenie społeczeństwa, które biegle posługuje się technologiami informacyjnymi, a w tym celu tworzy alternatywne projekty edukacyjne, organizuje wydarzenia, a jednocześnie umożliwia mentoring.

Dokładne informacje na temat projektu dostępne są w tym miejscu. Założona kwota , która potrzebna jest do zrealizowania projektu wynosi 65.000 zł, jednak inicjatorzy zbiórki zebrali do tej pory kwotę rzędu 1.031 zł. Każda, nawet najmniejsza wpłata, umożliwi zapewnienie lepszych warunków rozwoju najmłodszemu pokoleniu, a w przyszłości zbuduje konkurencyjne społeczeństwo.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.