Bitcoin za 8 000 tysięcy dolarów? Poznaj kulisy wzrostów kursu BTC

Bitcoin za 8 000 tysięcy dolarów? Poznaj kulisy wzrostów kursu BTC

bitcoin

Dokładnie w poniedziałek wieczorem kurs BTC (Bitcoina) w dalszym ciągu kontynuował wzrost z poziomu dokładnie 7358 dolarów. Cena kryptowaluty najpopularniejszej nawet przekroczyła 8 000 dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy się zastanawiali, czy Bitcoin zamienić może opór 7450 dolarów na wsparcie. Wielu nawet sugerowało, że ruch się utrzymujący powyżej 7600 dolarów otworzyłby drzwi do rajdu w dokładnym przedziale pomiędzy 8000 dolarów a 8200 dolarów. Czy zatem bitcoin za 8000 dolarów to rzeczywistość, a może jednak nieporozumienie chwilowe?

W najwyższym punkcie dnia wczorajszego, wycena Bitcoina się podniosła dokładnie z 7600 do 8000 dolarów. Kurs BTC znacznie poszybował powyżej 50-dniowej ruchomej średniej (MA). Bykom by to dało na pewno pewność wystarczającą, aby Bitcoin zmusić do ustanowienia HH, a więc dziennego higher high. Poziom taki wyceny nie był natomiast widziany na wykresie kryptowaluty od dokładnie 21 listopada. Wówczas ją wyceniano na 8 122 dolarów.

Kurs

Aktualnie to kurs bitcoina się zbliża do 200-dniowej MA (średniej ruchomej). Punkt ten mieści się także w granicach 40 USD od linii głównej długoterminowego trendu malejącego kanału. Tenże kanał powstał dokładnie 26 czerwca, gdy właśnie Bitcoin osiągnął 13 800 USD.

W dziennej perspektywie RSI osiągnęło dokładnie 64,5, co stanowi na pewno domenę byków. Zauważyć warto, że jest to także poziom bardzo zbliżony do wskazań z dni takich jak: 25 październik, 8 sierpień, 5 sierpień oraz 9 lipiec.

Jeszcze w dniu wczorajszym analityk kryptowalut niejaki Philip Swift opublikował tweeta na bazie wykresu. W nim zasugerował, że bitcoin się zbliża ponownie do, jak to określił sam – kluczowej dwuletniej średniej ruchomej.

Bitcoin za 8000 dolarów. Kurs bitcoina rośnie o 200 dolarów w jedyne półtorej rodziny. Sprawa Tethera

Jak zauważył Coindesk, największa na świecie kryptowaluta pod względem samej rynkowej kapitalizacji zaliczyła wzrosty bezpośrednio po tym jak CoinMarketCap wykazał wzrost nagły podaży stablecoina Tether (USDT).

Pięcioprocentowy wzrost ceny bitcoinów wydawał się początkowo poprzedzony znacznym wzrostem rynkowej kapitalizacji USDT o 500 milionów USD, z mniej więcej 4,14 miliarda USD o godzinie 20:49 UTC do dokładnie 4,65 miliarda USD o godzinie 20:54 UTC.

Tether wskazuje aktualnie samą sumę aktywów o wartości wynoszącej 4 776 466 463,76 USD.

Bardzo ciekawe jest to, że archiwalne wersje strony pokazują bardzo podobne odczyty w ciągu ostatnich kilku dni. Właśnie to sugeruje, że dane CoinMarketCap wcześnie mogły nie obejmować podaży pełnej. USDT działa w bardzo różnych kilku sieciach blockchain. W tym Ethereum, Omni, Liquid oraz Tron.

To wszystko nie jest jasne do końca. Nie wiemy tak naprawdę w stu procentach dlaczego bitcoin wczoraj zaliczył skok wyceny. Musimy przypomnieć, że od czasu ważnych wydarzeń w Iranie, część środowiska się zastanawia, czy to już jest bitcoinowe safe haven? Ekonomiści jednocześnie zwracają uwagę, że wiązanie zmian kursu BTC z wiadomościami właśnie z Iranu jest nonsensem kompletnym.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.