Bitcoin SV lepsze w transakcjach od Bitcoin? – Zobacz różnice i ranking

Bitcoin SV lepsze w transakcjach od Bitcoin? – Zobacz różnice i ranking

Ilościowo na pewno. W ostatnim czasie dało się zauważyć wzrost transakcji Bitcoin’ami SV. Liczby sięgnęły takich poziomów, że wyprzedziły najbardziej popularnego do tej pory „zwykłego” Bitcoin’a. Dotychczas „tradycyjna” odmiana Bitcoin’a nie miała sobie równych na rynku kryptowalut. Była najbardziej rozpoznawalna i najchętniej to właśnie w nią inwestowano. Czy najnowsze dane świadczą o zbliżającym się końcu tej hegemonii?

BSV w rankingach przed BTC oraz BCH

Na swoim twitterowym profilu BSVBoom podało zaskakującą i dla wielu nieoczekiwaną informację, jakoby Bitcoin’y SV (w skrócie BSV) prześcignęły zarówno Bitcoin’y (BTC) oraz Bitcoin’y Cash (BCH). Rzeczywiście kryptowaluta BSV uplasowała się na wyższym miejscu od obu ostatnich wirtualnych walut w jednym z rankingów. Dane statystyczne, do których BSVBoom odniosło się w swoim tweet’cie dotyczą ilości transakcji dokonywanych w poszczególnych kryptowalutach.

W takim ujęciu faktycznie BSV niezaprzeczalnie prowadzi. Dane liczbowe imponują swoimi rozmiarami: jest to aż 572 tysiące transakcji dziennie. W przeliczeniu oznacza to ponad 17 milionów (!) transakcji dokonywanych w walucie wirtualnej BSV tygodniowo.

Czy BSV rzeczywiście prześcignęło BTC?

Czy w takim razie BSV rzeczywiście prześcignęło zarówno BTC, jak i BCH, jak przedstawia to tweet BSVBoom? Niekoniecznie. W opisywanych danych statystycznych nie są bowiem brane pod uwagę wolumeny dokonywanych transakcji. Ujmując rzecz przystępniej: w BSV dokonywanych jest mnóstwo transakcji, najwięcej na rynku kryptowalut. Jednakże ranking ilości transakcji nie bierze pod uwagę wartości pojedynczych transakcji, nie zlicza też ich sumy kwotowej. Więc chociaż transakcji w BSV jest więcej, są one jednak mniej warte niż te dokonywane w walucie wirtualnej Bitcoin’ów. Posługując się przykładem: jeśli w BSV dokonanych zostanie 10 transakcji, a wartość każdej będzie wynosiła 10 Bitcoin’ów SV, ranking ilości transakcji wysforuje BSV na pierwsze miejsce, choćby w tym samym okresie czasu w BTC dokonano zaledwie dwóch transakcji na łączną kwotę nawet tysiąca BTC.

Czy to zasługa skalowania i protokołu „Quasar”?

W swoim tweet’cie BSVBoom podaje, że aktualizacja protokołu Bitcoin’a SV „Quasar” trwa nadal, wywołując masowe łańcuchowe skalowanie, które zawsze było możliwe z oryginalnymi Bitcoin’ami. Skalowanie to przedsięwzięcie mające na celu zmianę wartości ekonomicznej kryptowaluty, podobnie jak tzw. blockchain. Jednak to nie jedyne zauważalne efekty. Jak można wyczytać w serwisie cryptovest, technologia blockchain’u przynosi także inne korzyści, rozszerzając możliwości kryptowalut.

Mianowicie umożliwia między innymi lepsze rozlokowanie informacji związanych z obliczeniami i tym samym wydajniejsze przeprowadzanie transakcji w wybranej walucie wirtualnej. Chociaż więc protokół „Quasar” nie jest wyjątkowo odkrywczy, jest bardzo użytecznym narzędziem i na pewno zasługuje na uwagę i zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów na rynku kryptowalut. Byc może to najwyższy czas, by oprócz tradycyjnego BTC zobaczyć, co ma do zaoferowania nieco mniej znany „kuzyn” tejże kryptowaluty – Bitcoin BSV?

Nowe kierunki rozwoju Bitcoin’ów SV

Rynek kryptowaluty BSV jest zdecydowanie mniej popularny niż dział zajmujący się BTC. Mimo optymistycznych statystyk podanych przez BVSBoom nadal BTC pozostaje niekwestionowanym liderem pod względem wysokości skali zainteresowania pośród inwestorów w wirtualne monety. Jednak Bitcoin SV nie chce pozostawać z tyłu. Prężnie się rozwija, a jego społeczność wciąż wzrasta. Ma także nie-najmniejsze wsparcie ze strony górników kryptowalut.

Implementacja protokołu „Quasar” i monitorowanie wpływu jego aktualizacji na rynek i rankingi giełdowe świadczy o tym, że BSV ma ambicje do zostania czymś więcej niż jedynie kryptowalutą cyfrową działającą na zasadzie peer-to-peer. Bitcoin SV otwarty jest na nowe możliwości i poszukuje wielu nowatorskich rozwiązań. Warto więc uważnie przyglądać się wszystkim poczynaniom tej właśnie kryptowaluty, trzymając rękę na pulsie.

Join the discussion

3 komentarze

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.