Bitcoin po 100 tys. dolarów w 2028 roku.

Bitcoin po 100 tys. dolarów w 2028 roku.

rzyszłościowe prognozy związane z wyceną Bitcoin (BTC) od zawsze zbudzały ogromne i burzliwe emocje. Baczni obserwatorzy rynku walut cyfrowych doskonale znają projekcję autorstwa pana Johna McAffe zakładającą, że Bitcoin (BTC) osiągnie wartość wynoszącą 1 000 000 dolarów jeszcze przed końcem 2020 roku.

Natomiast Nouriel Roubini ostrzegał, że najstarsza kryptowaluta może sięgnąć zera w przeciągu pięciu najbliższych lat. Obecnie sporą popularność na Twitterze zyskała analiza autorstwa Harolda Christophera Burgera. Zgodnie z jej założeniami kurs Bitcoin (BTC) po 2028 roku osiągnie w miarę stały poziom i już nigdy nie odnotuje spadku poniżej 100 tysięcy dolarów. Mało tego wspomniany pułap stanie się swoistym i naturalnym dołkiem dla tej waluty cyfrowej.

Bitcoin (BTC) w niebywałym korytarzu wzrostowym

Zgodnie z twierdzeniem autora tej jakże odważnej tezy przytoczonej powyżej, Bitcoin (BTC) najprawdopodobniej osiągnie przedział cenowy rzędu 100 tysięcy dolarów nie wcześniej niż przed końcem 2020 roku i nie później niż w 2028 roku. Harold Christopher Burger zakłada także, że po 2028 roku cena tej waluty cyfrowej nie spadnie już nigdy poniżej pułapu 100 tysięcy dolarów.

Swoją tezę argumentuje tym, że z perspektywy wcześniejszych wydarzeń dotyczących ceny Bitcoina (BTC) wyraźnie widać, że ta przesuwa się we wzrostowym korytarzu opartym na prawach mocy. Wspomniane prawo, na które powołuje się twórca analizy jest pojęciem statystycznym opisującym zależność pomiędzy dwiema wartościami. Mówi też o tym, że relatywna zmiana w obrębie jednej z nich powoduje relatywną zmianę w obrębie wartości drugiej. Na popularyzację tego twierdzenia wpłynął pan Erik Voorhees, czyli nikt inny jak sam prezes ShapeShift. Wspomniana giełda kryptowalutowa publikując ją na swoim Twitterze bezpośrednio przyczyniła się do wzrostu jest popularności wśród swoich licznych obserwatorów.

Harold Christopher Burger kontynuując swoją zaawansowaną analizę zauważa również, że korytarz cenowy może ulec podziałowi na dwie części. Pierwsza z nich może zostać ulokowana w dolnym przedziale projekcji cenowych i jest uznawana za relatywnie cienką. Natomiast druga jest postrzegana jako znacznie szersza i została ulokowana się w górnym przedziale. Bitcoin (BTC) jako specyficzna waluta cyfrowa spędza w przybliżeniu połowę czasu fluktuacji cenowych  zarówno w jednym i drugim przedziale.

Można zatem wywnioskować z tego, że duże bańki oraz nagłe spadki cen nadal będą występować również w przyszłości. Powyższe projekcje z całą pewnością mogą uchodzić się bardzo odważne i mocno kontrowersyjne. Jednak mimo tego są one przede wszystkim również bardzo precyzyjne. Nawet do tego stopnia, że mogą stanąć w opozycji do prognoz innych analityków zajmujących się rynkami walut cyfrowych. Model cenowy opisujący sytuację Bitcoin (BTC) może również okazać się bardzo skutecznym narzędziem służącym do prognozowania i  przewidywania najbardziej odpowiednich poziomów zarówno do wejścia na rynek kryptowalut jak i opuszczenia go w dogodnym momencie.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.