Bitcoin halving – czy wcześniejszy zakup Bitcoina ma sens?

Bitcoin halving – czy wcześniejszy zakup Bitcoina ma sens?

Czy tematem twoich rozważań był kiedykolwiek sens oszczędzania w walucie nie mającej oparcia w dobrach materialnych? Czy poświęciłeś kiedyś chwilę na to aby zastanowić się czy oszczędności w walucie fiducjarnej sprawiają, że robisz się biedniejszy? Aby wytłumaczyć nam pojęcie dewaluacji a także tego jaki jest sens poszukiwania nowych alternatyw mających na celu pomnożenie posiadanego kapitału, głos zabrał Lech Wilczyński. Całość ukazała się na kanale VETO.

 Czy wcześniejszy zakup Bitcoin ma sens?

Za wykonywanie obowiązków służbowych otrzymuje się stosowne wynagrodzenie. W taki sam sposób za wykonywaną pracę nagradzani są górnicy kryptowalutowi. Do ich obowiązków należy posługiwanie się kryptowalutowymi koparkami i  wydobywanie cyfrowych pieniędzy. Za te czynności otrzymują ustaloną z góry wypłatę. Aktualna stawka za jeden blok Bitcoina wynosi 12,5 BTC. Na skutek tzw. halvingu, w przeciągu najbliższych dziewięciu miesięcy ma to ulec zmianie.

Spadek, który jest oczekiwany ma być nawet 50 procentowy. Pociągnie to z sobą kolejne skutki jakimi jest zmniejszenie się podaży na wykopywane Bitcoiny, których będzie również coraz mniej. Lech Wilczyński jest zdania, że należy więc nabyć Bitcoiny teraz, że jest to idealny moment. Oczywiście wcześniejszy zakup BTC nie oznacza niewyobrażalnych zysków.

Po pierwsze oczekiwane zyski przyjdą z czasem a nie w sposób natychmiastowy, należy uzbroić się w cierpliwość i pozbyć się myśli szybkiego zarobku niewyobrażalnych sum. Jednakże historia Bitcoina, pokazuje nam, że aktualnie jesteśmy w najlepszym momencie aby dokonać jego zakupu.

Popełnianie błędów naturą ludzką

Szybkie pomnożenie posiadanych pieniędzy to marzenie każdego człowieka. Początkujące osoby marzą aby dokonać tego w możliwie najszybszym czasie. Dają sobie na ten cel maksymalnie rok. Takie myślenie doprowadza do wpadnięcia w sidła piramidy finansowych. Polegają one na oferowaniu szybkiego zwrotu nakładu wraz z zyskami. Dużymi w krótkim czasie. Takie sytuacje spotykają najczęściej ludzi, którzy tak naprawdę nie posiadają wolnych środków, którymi mogliby swobodnie obracać. Najczęściej przeznaczają jedyne posiadane środki w dodatku ciężko zarobione. Kierują nimi marzenia o szybkim wzbogaceniu się. Chęć polepszenia dotychczasowego standardu życia.

Niestety brak wiedzy z tego zakresu, umiejętności doprowadza do utraty oszczędności życia. Utraconych środków nie sposób odzyskać.  Bez względu na to jakie bogactwo oferują, każda piramida finansowa skazana jest na niepowodzenie, co więcej zbiera za sobą żniwo poszkodowanych ludzi, i ich utracone marzenia. Pamiętajmy pieniądze nie pomnożą się samodzielnie. Są to inwestycję, które niosą z sobą większe ryzyko utraty niżeli zakup i przechowywanie kryptowaluty w własnych portfelach służących do przechowywania cyfrowych pieniędzy.

Waluty fiducjarne czy wciąż zapewniają stabilność?

Absurdalnym jest fakt, że Bitcoin uznawany jest za walutę niestabilną. Pozostałe waluty mają zdolność strat nawet do piętnastu procent swojej wartości. Jednakże, w sytuacjach gdy do tego dochodzi, czyli do dewaluacji, innymi słowy do osłabienia waluty narodowej, społeczność wraca do wiary w pieniądz fiducjarny.

Co dziwne ludzie nie uciekają się do zakupywania cyfrowych walut. W prosty sposób można uznać, że taka sytuacja jest swojego typu manipulacją. Państwo zmusza społeczeństwo do użytkowania narodowej waluty, a po czasie dopuszcza dewaluację co w skutkach doprowadza do tego, że państwo finansuje swój dług publiczny a także pozostałe wydatki.

Czy katastrofa wisi w powietrzu?

Rośnie ilość banków centralnych, które gotowe są na wprowadzenie ujemnych stup procentowych. Lech Wilczyński jest zdania, że przekłada się to w głównej mierze na obligacje jak również pojawienia się ofert o ujemnym zwrocie kapitału. Doprowadza to do sytuacji absurdalnych, traktowanych jako bezpieczne lokaty. Może mieć to ogromne znaczenie dla pozostałej części rynku.

Całość materiału udostępniona jest na kanale VETO! Zapraszamy do zapoznania się z nim! 

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.