Arbitraż – czym jest i czy warto tak grać na giełdzie Bitcoin?

Arbitraż – czym jest i czy warto tak grać na giełdzie Bitcoin?

Każdy kto zajmuje się inwestowaniem na giełdzie, wie, iż zyski zapewnia stosowanie się do zasady „kup tanio, drogo sprzedaj”. We wcielaniu jej w życie pomocny jest także arbitraż, który może być też stosowany na rynkach kryptowalut. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach i skorzystać z pomocy platformy BitBay, która posiada także kantor wymiany walut.

Arbitraż polega na kupnie danego aktywa na rynku, gdzie jego cena jest niższa w celu szybkiej sprzedaży na innym, na którym wartość tego aktywa jest akurat wyższa.

Cena jest wyższa, bo więcej osób chce kupić, a mniej sprzedać

Takie manewry można również stosować w przypadku kryptowalut, ponieważ zdarzyć się może, że na przykład na giełdzie BitBay Bitcoin kosztuje 10000 USD, natomiast na Binance kurs tej kryptowaluty wynosi już 10100 USD. Takie różnice mogą wynikać na przykład z większego popytu na BTC na drugim z tych rynków, co spowodowało tam wzrost ceny. Bo więcej osób chce kupić niż sprzedać. Gdy różnice pomiędzy dwoma rynkami są w miarę duże, można bez problemu w krótkim czasie zarobić na czysto nawet kilkadziesiąt dolarów, Nawet biorąc pod uwagę to, że każda giełda pobiera opłaty od transakcji zarówno kupna jak i sprzedaży.

Arbitraż jest więc prostym, łatwym do rozumienia i stosowania sposobem na zarabianie na giełdzie. Ale trzeba pamiętać, że nie są one tylko maszynkami do przynoszenia zysków. Każde operacje wiążą się z ryzykiem. Po pierwsze trzeba dokładnie obliczyć koszty takich międzyrynkowych transakcji, ponieważ może okazać się, iż taki transfer z powodu małych różnic cenowych przyniesie w sumie straty.

Cena może się szybko zmienić

Jest jednak jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Przesyłanie BTC pomiędzy rynkami trwa jakieś kilkadziesiąt minut. Natomiast ceny na giełdach są bardzo zmienne. Nim więc uda się przetransferować środki z BitBay’a na Binance cena elektronicznej waluty na każdym z tych rynków może się zmienić. Jeżeli na tym, na którym chcemy zarobić wzroście, to jeszcze lepiej, bo zysk może być większy. Gorzej, gdy spadnie. Wtedy trzeba liczyć się ze stratami.

W arbitrażu może być pomocna platforma BiTBay. Ma też bowiem kantor do walut FIAT, pozwalający szybko i wygodnie wymienić jedną walutę na drugą. To przyspieszy transfer środków pomiędzy giełdami.

Prowizja 0 procent

Aby zacząć korzystanie z tej usługi, należy przejść do zakładki Kantor FIAT. Potem trzeba poznać i zaakceptować regulamin oraz za pomocą przycisku “Aktywuj”, przejść już do kantoru.

Następny krok to wybieranie walut. Tę, którą chce się wymienić oraz tę walutę, na jaką chcemy dokonać wymiany. Końcowa wartość transakcji obliczana jest automatycznie. System wybiera najlepszy kurs wybranej waluty. Na koniec trzeba jeszcze zatwierdzić dokonanie operacji przyciskiem “Wymień”.

Warto w tym miejscu również wskazać, że prowizja od wymiany walut wynosi 0 procent, a kursy poszczególnych walut są cały czas aktualizowane. Trzeba jednak pamiętać, że kantor FIAT może być używany tylko przez zweryfikowanych użytkowników, umożliwia on kupno i sprzedaż PLN, EUR, USD i GBP, natomiast minimalne wartości wymian wynoszą 25 PLN, 10 EUR, 10 USD lub 10 GBP.

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.