50 Cent oraz inne gwiazdy rapu i możliwości zarabiania BTC

50 Cent oraz inne gwiazdy rapu i możliwości zarabiania BTC

Wielu celebrytów już dawno zarówno doceniło zalety Bitcoina (BTC), jak i wykorzystało to cyfrowe aktywo w swoich projektach. Jeżeli interesuje Cię ile na tym zyskali to zapraszamy do lektury.

50 Cent

W 2018 roku miłośnicy walut cyfrowych kolejny już raz zaczęli śledzić poczynania Curtisa Jacksona III, czyli rapera znanego jako 50 Cent. Przypomnimy, że w 2014 roku sprzedaż jego albumu „Animal Ambition” pdbywała się właśnie za pomocą kryptowalut. Na ile Bitcoinów (BTC) wycenił swoją płytę? Już odpowiadamy: 700 BTC, czyli powyżej 6 milionów dolarów (USD) zgodnie z obowiązującym obecnie kursem. Wspomniany album zajął czwarte miejsce na liście Billboard. A jego łączna sprzedaż wyniosłą 124 000 egzemplarzy.

Kilka lat później, a dokładniej rzecz ujmując w 2017 roku, gdy kurs Bitcoin (BTC) wzrósł do poziomu 11 000 dolarów (USD) 50 Cent zamieścił na Instagramie zdjęcie artykułu, w którego treść nawiązywała do sprzedaży albumu artysty prowadzonej w walutach cyfrowych.

Wspomniany artysta po dziś dzień twierdzi, że był jednym z prekursorów akceptujących płatności w Bitcoin (BTC)  za sprzedaż swoich albumów. A szlakiem przez niego przetartym podążali następnie inny twórcy z branży muzycznej.

Talib Kweli oraz inni raperzy

Talib Kweli w  2015 roku sprzedawał album swojego autorstwa „Indie 500, zawierający 9th Wonder” za Bitcoiny (BTC). Innymi słowy jego także można zaliczyć do prekursorów takich zachowań. Wspomniana sprzedaż odbywała się za pośrednictwem nieistniejącej już aplikacji Coinbase Zapchain.

Eminem nawiązujący w swoich tekstach do BTC

Eminem, czyli król “białego” rapu mimo faktu, że nie zdecydował się na prowadzenie sprzedaży swoich albumów przy użyciu walut cyfrowych bardzo często poruszał ich temat w nagrywanym materiale. Między innymi płyta “Kamikaze” zawiera nawiązania do Bitcoin (BTC).

Zamiłowanie show biznesu do walut cyfrowych

Jednak nie tylko muzycy wykorzystywali waluty cyfrowe w celach marketingowych. Portale związane z tym sektorem często w kontekście kryptowalut wspominało między innymi: Paris Hilton, DJ Khalid, Akon, Gwyneth Paltrow czy Ashton Kutcher.

Jeśli nie wiecie to pozwolimy sobie wspomnieć, że aktorka Gwyneth Paltrow współpracuje z firmą Abra działająca na rynku aktywów cyfrowych. Nie cichną także przechwalania Snoop Dogga na temat wysokości jego zarobkach wypłacanych w Bitcoin (BTC) właśnie za muzykę jego autorstwa. Jak głosi plotka zarobił on więcej niż wspomniany wcześniej 50 Cent. Natomiast aktor Ashton Kutcher zasłynął między innymi tym, że wspomógł zaś fundację Ellen DeGeneres tokenami XRP.

Podsumowując

Nikt z nas nie ma pojęcia, czy wspomniane gwiazdy należą do grona krypto-milionerów. Wynika to między innymi z anonimowości gwarantowanej przez portfele kryptowalutowe. Naszym zdaniem nie ma tym nic złego. W końcu artysta to też człwiek. I tak samo jak nam przysługuje mu prawo do prywatności nie tylko w kwestii finansowej.

Więcej informacji znajdziesz na forum:

Join the discussion

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.